معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   Group Policy و services

date دسته بندی : مقالات کامپیوتر

این مطلب در مورد Group Policy و  services  و در 15 صفحه می باشد و در آن درباره امکانات ویندوز برای راحتی کاربران و قسمت Group Policy و  services توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

وقتی صحبت از قلب ویندوز به میان می آید عموما تصویری از Registry در ذهن ایجاد می شود . Registry ابزار قدرتمندی است که قلب و هسته اصلی اعمال تغییرات در ویندوز است . اما در این بین Group Policy نیز ابزاری حیاتی و در عین حال ساده و User Friendly است که می تواند تغییرات بسیار جامع و کاملی را شامل شود . در مقایسه با Registry می توان گفت که سادگی کار و وجود توضیحات کافی , Group Policy را برتر از Registry جلوه می دهد . در این سری از مقالات ابتدا به معرفی Group Policy می پردازیم و سپس چند عملیات مهم را توسط Group Policy بررسی و پیاده سازی خواهیم کرد.

فهرست یخش های مقاله

1- مقدمه و معرفی

2- بررسی Group Policy Object Editor

3- معرفی بخش های Group Policy

4- نحوه اعمال Policy - بررسی چند دستور مفید

1- مقدمه و معرفی

Group Policy مجموعه ای از تنظیمات پیکره بندی مرتبط با User و یا Computer   می باشد  که تعریف نحوه عملکرد برنامه ها , منابع شبکه و سیستم عامل درارتباط با User و یا Computer است . Group Policy می تواند بر روی Site  , Domain و Organizational Unit اعمال شود . البته موارد مذکور جزو تعاریف محیط Active Directory هستند که در این مقاله بررسی نخواهند شد . در نهایت تنظیمات اعمال شده بر موارد فوق روی User ها و یا Computer ها تاثیر می گذارند .

در همین رابطه تعریف دیگری نیز وجود دارد که تفاوت بین Group Plicy های اعمال شده را نشان می دهد :

Local GPO : تنظیمات اعمال شده بر روی User/Computer در حالت Local است . این تنظیمات  بایستی روی کامپیوتر توسط کاربر یا Administrator ایجاد شود و نهایتا بر روی همان کامپیوتر پیاده می شود .

Non-Local GPO : در مقابل تعریف فوق حالتی وجود دارد که در محیط شبکه ( بطور خاص محیط  Active Directory ) توسط ناظر شبکه تنظیماتی ایجاد می شود که در هنگام  ورود کاربران به شبکه این تنظیمات بر روی User و یا Computer آنها اعمال می شود .

این تنظیمات توسط یک شخص ( ناظر شبکه ) صورت گرفته و بطور کلی بر تمام کاربرانی که وارد محیط شبکه می شوند اعمال خواهد شد .

همانطور هم که قبلا اشاره کردیم Group Policy های تنظیم شده در این مرحله بایستی به یکی از موارد Site   یا Domain و یا OU متصل شوند .

نکته : دقت کنید که تنظیمات Group Policy تنها بر روی سیستم عامل های Windows XP Professional – Windows 2000 و Windows Server 2003 اعمال می شوند و بر روی ویندوز های قدیمی نظیر خانواده 9X و یا Millennium پیاده سازی نخواهند شد .

2- بررسی Group Policy Object Editor

کنسول Group Policy Object Editor رابطی است که به کمک آن می توانیم تنظیمات دلخواه خود را در Group Policy مشخص کنیم .

این کنسول با تاپیپ دستور زیر در قسمت Run باز می شود :

 

Gpedit.msc

Console

همانطور که در شکل ملاحظه می کنید این کنسول متعلق به سیستم Local می باشد .

روش دیگر برای باز کردن کنسول مربوط به Group Policy به طریق زیر است :

در قسمت Run عبارت mmc را تایپ کرده و Enter کنید .

در کنسول باز شده و از منوی فایل گزینه Add/Remove Snap In را انتخاب کنید .

مجددا کلید Add را بزنید .

در صفحه کوچکی که در سمت راست باز می شود عبارت Group Policy Object Editor را پیدا کرده و یکبار روی آن کلیک کنید و سپس Add   را بزنید . این کار باعث می شود تا صفحه جدیدی باز شده و از شما در مورد کامپیوتری که می خواهید Policy آن را ویرایش کنید سوال می کند .

با کلید Browse می توانید در مورد انتخاب کامپیوتر های دیگر تصمیم گیری کنید .

در اینجا کامپیوتر Local را انتخاب کرده و OK کنید .

صفحه انتخاب کنسول را  Close کرده و نهایتا در بخش بعدی OK کنید تا کنسول برای شما به نمایش در آید

دقت کنید که می توانید این کنسول را با نام دلخواه ذخیره کنید و در مراحل بعدی از آن برای تمرین استفاده کنید .

همانطور که در شکل شماره 1 ملاحظه کردید در کنسول Group Policy Object Editor دو بخش اصلی مشخص هستند :

دانلود - 1500 تومان

Group Policy , امکانات ویندوز , تحت شبکه , مدیریت ویندوز
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ