معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   کاربرد کانی ها در زندگی روزمره

date دسته بندی : مقالات صنایع

این مطلب در مورد  کاربرد کانی ها در زندگی روزمره     و در 13 صفحه می باشد و در آن درباره کانی ها و کاربرد کانی ها در زندگی انسان توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

میکا

میکا ، نوعی کانی است که از آن به طور گسترده در سایه ی چشم ، پودرهای آرایشی، روژلب و براق کننده ی ناخن استفاده می شود تا به آنها درخشندگی و جلای مروارید گونه بدهد.

میکا در مقابل اشعه ی ماورا بنفش، نور، گرما ، هوا و مواد شیمیایی مقاوم است و موجب چسبیده شدن مواد آرایشی به پوست می شود که در این خاصیت مثل تالک عمل میکند.

همچنین مانند تالک خاصیت لغزندگی داردو می تواندبه جای تالک در مواد آرایشی کاربرد داشته باشد. هنگامی که با لایه ای از اکسید آهن پوشش داده شود ورقه های فلسی شکل آن مثل طلا می درخشد.

کائولن

کائولن یک کانی رسی است که به مواد آرایشی اضافه می شود تا رطوبت را جذب کند .

کائولن می تواندپوشش خوبی روی پوست بوجود آوردو در مقابل مواد چرب و کرم ها مقاوم است.

کائولن و یک کانی دیگر به نام ”بنتونیت“ ، مواد پایه و اصلی ماسک های آرایشی هستند و البته گاهی نیز به عنوان پاک کننده آرایشی مورد استفاده قرار می گیرند .

کائولن وسایر کانی های رسی ، به عنوان پر کننده ی محصولات گوناگون نیز کاربرد دارند.

”پودر کلسیت “ ، یا کربنات کلسیم جذب کننده رطوبت است و به همین دلیل

کلسیت و” دولومیت “ به پودرهای آرایشی اضافه می شوند تا قابلیت جذب رطوبت آنها را افزایش دهند.

وقتی سخن از مواد آرایشی است ، موضوعی که نقش اصلی را بازی می کند ، رنگ آنها است .کانی ها به چشم ها ، گونه ها ، لب ها و ناخن ها ، رنگ می بخشد.

سایر کانی ها و کاربرد هایشان

” اکسید های کروم “ معمولا برای رنگ سبز و ” منگنز “ بنفش برای رنگ های ارغوانی ، زرشکی و ” سنگ لاجورد “ ممکن است .برای رنگ آبی (لاجوردی) در مواد آرایشی مورد استفاده قرار گیرند . برای بدست آوردن رنگ آبی سیر و رنگ صورتی ، از مخلوط کائولن ، خاکستر ، سودا ، سولفور و ذغال سنگ استفاده می شود .

”طلا “ به عنوان رنگ دانه ، همواره در طول تاریخ مورد توجه بوده است ؛ چنانچه مصریان قدیم از طلا برای رنگ کردن پوست و موی خود بهره می گرفتند .

از این کانی هنوز هم در پودر ها و لوازم آرایشی استفاده می کنند تا ظاهر براق و درخشنده ی طلا به پوست بدهد .

همانطور که یک هنرمند نقاش سعی دارد در آغاز کار ، به یک پرده ی نقاشی خود رنگی سفید ، روشن و درخشنده ببخشد ، این روشنی را ،” روتیل“ یا ”دی اکسید تیتانیوم “ به لوازم آرایشی می دهد و آنها را تا حدود روشن و مات می کند . دی اکسید تیتانیوم به عنوان محافظ ضد آفتاب عمل می کند و مثل تالک و اکسید آهن و طلا ، قرنها کاربرد داشته است .

در هر ماده آرایشی مثل سایه روژگونه براق کننده ناخن لوسیون روژلب و پودر های آرایشی پیدا می شود .

کانی ها راه خودشان را به محصولات بهداشتی نیز که هر روز مورد استفاده قرار می گیرند پیدا کرده اند .

نمک یکی از کانی هایی است که در درمان بیماریهای پوستی موثر است و به صورت ماده افزودنی به صابون از آن استفاده می شود.

فلوئوریت به صورت فلوراید در خمیر دندانها و آب آشامیدنی از پوسیدگی دندان پیشگیری می کنند .

کربنات کلسیم (کلسیت) و جوش شیرین (ناهکولیت) به علت دانه بندی ریز به عنوان ساینده دندانها در خمیر دندانها به کار می روند. مخلوط براکس و موم زنبور در کرم های پاک کننده به عنوان معلق کننده چربی ها (امولسیون کننده ) در آب مورد استفاده قرار گیرند .

اسید بوریک به عنوان ماده ضد عفونی کننده به پودر های آرایشی افزوده می شود .

کاربرد سنگها و کانیها

کانی ها و سنگ ها کاربردهای گوناگونی دارند برای ساختن وسایل زندگی ، زیورآلات، وسایل ساختمانی و در صنعت کاربرد فراوانی دارند .

بطور کلی سنگ ها و کانی ها به سه منظور استخراج می شوند .

الف: تأمین انرژی

ب: تأمین مواد اولیه صنایع

ج: جواهر سازی

تأمین انرژی :

انسان برای گرم کردن مسکن خود و پختن غذاها و راه اندازی وسایل نقلیه خود به انرژی نیاز دارد منبع اصلی تأمین انرژی سنگ ها هستند که حدود 78 درصد انرژی در بین سنگ های رسوبی یافت می شود .

نفت: مایعی است تیره رنگ با بوی مخصوص که ترکیب شیمیایی ثابتی ندارد اما بیش تر از عناصر هیدروژن و کربن(هیدروکربن) است .

پرسش: نفت چگونه تشکیل می شود؟

موجودات بسیار ریز دریایی بنام پلانکتون ها که در آب دریا زندگی می کنند و عمر کوتاهی دارند پس از مرک در بین رسوبات قرار گرفته و پس از میلیون ها سال بر اثر فشار و گرمای زیاد به نفت تبدیل می شوند .

پرسش: مخازن نفتی بیش تر درکجا تشکیل می شوند؟

بیش تر در زیر اقیانوس ها تشکیل می شوند و در هر مخزن نفتی بخش های زیر وجود دارند .

  الف) سنگ مادر: به سنگ هائی که نفت در آنها تشکیل می شود .

  ب) سنگ پوششی: سنگ هائی هستند که به صورت یک لایه نفوذ ناپذیر از بالا آمدن نفت جلوگیری می کنند و تقریباً به حالت تاقدیس مانند بوده و جنس آنها بیش تر از سنگ گچ و سنگ رستی می باشد .

  ج) سنگ مخزن: سنگ هائی که شکاف و حفره های زیادی دارند و در زیر سنگ پوششی قرار دارند و درون آنها نفت و گاز و مقداری آب شور جمع می شود .

دانلود - 1300 تومان

انسان و کانی , کاربرد کانی , کانی ها در زندگی
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ