معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   قاچاق انسان

date دسته بندی : مقالات علوم اجتماعی

این مطلب در مورد   قاچاق انسان  و در 31  صفحه می باشد و در آن درباره  چالش ها و عوامل انجام قاچاق انسان   توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

 «قاچاق انسان» بر اساس آمارهاى جهانى حدود دو میلیون نفر در جهان را در بر گرفته که دومیلیارد دلار عاید این قاچاقچیان کرده است و آن را به عنوان برده دارى نوین نام مى برد.
قاچاق انسان از مظاهر جرایم سازمان یافته فراملى است هر چند از زمان هاى گذشته وجود داشته ولیکن از زمان فروپاشى شوروى سابق عمدتاً از نیمه دوم دهه 1990 مورد توجه خاص جامعه جهانى قرار گرفت:
ریشه ها، علل و دلایل مختلف و متعددى با توجه به شرایط خاص کشورها در بروز این پدیده تأثیرگذار است که مى توان به جنگ، مشکلات و بحران هاى اقتصادى - سیاسى - فرهنگى، انقلاب ها، شورش ها، آرمان گرایى، اغفال و ده ها عامل مستقیم و غیرمستقیم اشاره کرد.
اینک موضوع قاچاق انسان به عنوان یک معضل جهانى و بین المللى مطرح است و روند فعلى مبارزه با قاچاق انسان در دنیا هنوز به سطح ایده آل نرسیده است، هر چند با شکل گیرى برنامه بین المللى سازمان ملل علیه قاچاق انسان ها، از چند سال پیش به کشورهاى داراى مشکل، کمک مى نماید و روند مبارزه را ساماندهى مى کند و تاکنون کنوانسیون ها و پروتکل ها و قوانینى در این زمینه به تصویب مجامع جهانى و کشورها رسیده است. کشور جمهورى اسلامى ایران به دلیل موقعیت خاص جغرافیایى از جمله همسایگى با کشورهایى نظیر افغانستان، عراق، پاکستان و کشورهاى حاشیه خلیج فارس و کشورهاى آسیاى میانه متأثر از این پدیده و معضل زشت و پیچیده است و وضع قوانین متناسب با نوع جرم و منطبق با شرایط روز را در برخورد با آن مى طلبد.
در حقوق داخلى ایران تا سال ،1383 مفهومى به نام «مبارزه با قاچاق انسان» به صورت مستقیمى وجود نداشت. در این تاریخ قانون مبارزه با قاچاق انسان به تصویب مجلس شوراى اسلامى رسید و قبل از آن به صورت غیرمستقیم مجازات هایى براى عبوردهندگان یا عبورکنندگان از مرز در نظر گرفته شده بود که از مهمترین آن مى توان به موارد ذیل اشاره کرد:
1- در ماده 34 قانون گذرنامه مصوب 1351 ‎/ 12 ‎/ 10 (فصل یازدهم - مجازات ها) آمده است: «هر ایرانى که بدون گذرنامه یا اسناد در حکم گذرنامه از کشور خارج شود به حبس از یک تا سه سال یا پرداخت جزاى نقدى از یکصد هزار ریال تا پانصد هزار ریال محکوم خواهد شد.»
2- در ماده 35 قانون گذرنامه (اصلاحى 1367 ‎/ 7 ‎/ 14) در رابطه با مجازات عبور از مرز غیرمجاز آورده چنین ذکر شده است:
«هر ایرانى که از نقاط غیرمجاز وارد کشور شده یا از کشور خارج شود به دو ماه تا یک سال حبس و یا جریمه نقدى از یکصد هزار ریال تا پانصد هزار ریال محکوم مى گردد.»
3- ماده 35 مکرر قانون گذرنامه (اصلاحى مصوب 1367 ‎/ 7 ‎/ 14) مجازات قصد عبور از مرز را چنین تعیین کرده است: «هر ایرانى که بدون داشتن گذرنامه یا اسناد در حکم گذرنامه بخواهد از مرز غیرمجاز خارج شود و به هنگام عبور دستگیر شود، به یک ماه تا یکسال حبس یا پنجاه هزار تا سیصد هزار ریال جزاى نقدى محکوم خواهد شد و چنانچه مرتکب داراى گذرنامه و یا اسناد در حکم گذرنامه باشد، به حبس از یک ماه تا شش ماه یا جزاى نقدى از پنجاه هزار ریال تا دویست هزار ریال محکوم خواهد شد.
تبصره: «کسانى که به تبع اغنام و احشام با سوء نیت مرتکب عبور غیرمجاز از مرز شده باشند، به مجازات فوق محکوم مى گردند و صاحب اغنام و احشام که از مرز با علم و اطلاع یا به دستور او بوده، براى مدت پنج سال از سکونت در نوار مرزى محروم مى شود.»
4- ماده 40 قانون گذرنامه براى مستخدم و مأمور دولت اعم از کشورى و لشگرى که براى عبور غیرمجاز اشخاص به خارج از کشور به نحوى از انحا مساعدت یا تسهیل نماید، مجازات حبس جنحه اى از 6 ماه تا دو سال تعیین کرده است.
5- ماده یک قانون مجازات عبوردهندگان اشخاص غیرمجاز از مرزهاى کشور (مصوب 1367 ‎/ 7 ‎/ 14 مجلس شوراى اسلامى) مجازات هایى براى عاملین انتقال افراد غیرمجاز در نظر گرفته خواهد شد:
«ماده 1: هر کس دیگرى را به طور غیرمجاز از مرز عبور دهد و یا موجبات غیرمجاز دیگران را تسهیل یا فراهم نماید، مجرم و به یکى از کیفرهاى ذیل محکوم خواهد شد:
الف- در صورتى که عمل عبوردهنده مخل امنیت باشد چنانچه در حد محاربه و فساد فى الارض نباشد به حبس از 2 تا 10 سال محکوم خواهد شد.
ب- چنانچه شخص عبور داده شده از افراد ممنوع الخروج یا ممنوع الورود قاچاقچى باشد مرتکب به 2 تا 8 سال حبس و جریمه نقدى از 2 ‎/ 5 تا 10 میلیون ریال خواهد شد.
ج ـ چنانچه فرد عبور داده شده محکوم به کیفر یا متهم به جرمى باشد که رسیدگى آن در صلاحیت دادگاه کیفرى باشد، مرتکب به مجازات 2 تا 4 سال حبس محکوم خواهد شد.
د ـ درصورتى که فرد عبور داده شده غیربالغ باشد، مرتکب به حبس از سه تا پنج سال محکوم خواهد شد.
هـ ـ در صورتى که عمل مرتکب غیر از موارد فوق باشد، مرتکب به حبس از یک تا سه سال محکوم خواهد شد.
تبصره1: درصورتى که عبوردهنده از کارکنان دولت و مؤسسات وابسته به دولت باشدو با سوءاستفاده از سمت خود مرتکب این عمل شده باشد، علاوه بر مجازات هاى فوق به انفصال دائم از خدمات دولتى محکوم مى گردد.
تبصره 2: علاوه بر مجازات هاى مقررى کلیه اموالى که از این طریق به دست آمده است، طبق بند 3 ماده 5 قانون اساسى مصوب مجلس شوراى اسلامى و قانون نحوه اجراى اصل 49 قانون اساسى مصوب مجلس شوراى اسلامى عمل خواهد شد.»
همانگونه که از قوانین فوق استنباط مى شود در قوانین مرتبط با ترددهاى غیرمجاز تنها براى عابرین غیرقانونى از مرز و عبوردهندگان غیرمجاز مجازات هایى در نظر گرفته شده است که عمدتاً این گونه ترددها را نه سازمان یافته از طریق مرزها کمتر نظر داشته و از لحاظ حقوقى کلمه «قاچاق انسان» در محاکم جایگاهى نداشت.
این در حالى است که قاچاق انسان به خارج یا داخل کشور مى تواند به صورت فردى یا جمعى صورت پذیرد با تحولات صورت گرفته در سطح جهانى افزایش چشمگیر روند قاچاق انسان - به خصوص کودکان و زنان - در کشورهاى متعدد و حساسیت هاى بین المللى به این موضوع، همچنین شکل گیرى سازمان یافته گسترده تر انتقال افراد به خارج از کشور و نیز ترانزیت برخى از اتباع کشورهاى ثالث از طریق ایران به کشورهاى همسایه که هر یک عوامل متفاوت و حتى متضادى داشت، لایحه مبارزه با قاچاق انسان پس از نهایى شدن در هیأت وزیران در تاریخ 1383 ‎/ 4 ‎/ 29 به تصویب مجلس شوراى اسلامى رسید که به عنوان اولین قانون در باب (قاچاق انسان) شناخته مى شود.
در ماده یک این قانون، قاچاق انسان به این شرح تعریف شده است:
الف- خارج یا وارد ساختن یا ترانزیت مجاز یا غیرمجاز فرد یا افراد از مرزهاى کشور با اجبار و اکراه یا تهدید یا خدعه و نیرنگ و یا با سوءاستفاده از قدرت یا موقعیت خود یا سوءاستفاده از وضعیت فرد یا افراد یاد شده، به قصد فحشا یا برداشت اعضا و جوارح، بردگى و ازدواج.
ب - تحویل گرفتن یا انتقال دادن یا مخفى کردن یا فراهم ساختن موجبات اخفاى فرد یا افراد موضوع بند الف این ماده پس از عبور از مرز با همان مقصود.
در ماده 2 قانون مبارزه با قاچاق انسان اعمالى را که در حکم «قاچاق انسان» محسوب نموده بدین شرح آورده است:
الف- تشکیل یا اداره دسته یا گروه که هدف آن انجام امور موضوع ماده 1 این قانون باشد.
ب-عبور دادن (خارج یا وارد ساختن و یا ترانزیت)، حمل یا انتقال مجاز یا غیرمجاز فرد یا افراد به طور سازمان یافته براى فحشا یا سایر مقاصد موضوع ماده 1 این قانون هر چند با رضایت آنان باشد.
ج- عبور دادن (خارج یا وارد ساختن و یا ترانزیت)، محل یا اشتغال غیرمجاز افراد به قصد فحشا هرچند با رضایت آنان باشد.
همان گونه که در ماده یک و دو این قانون مشخص مى شود انتقال مجاز افراد با شگردهاى مختلف از مرزهاى کشور به قصد فحشا به سایر کشورها را به عنوان قاچاق انسان نام مى برد هر چند رضایت آنان نیز جلب شده باشد که به مجازات هاى مقرر در ماده 3 محکوم مى شوند. در این قانون براى قاچاق افراد کمتر از 18 سال تمام را در صورتى که عمل ارتکابى از مصادیق محاربه و افساد فى الارض نباشد- داراى حداکثر مجازات مقرر مى دارد. (تبصره یک ماده ظ3) در موارد 4 و 5 این قانون کارکنان قواى سه گانه و پرسنل نیروهاى مسلح و همچنین کارکنان مؤسسات و شرکت هاى خصوصى را در صورت دخالت در امور قاچاق انسان علاوه بر مجازات هاى مقرر در این قانون، مجازات انفصال موقت یا دائم و ابطال پروانه و مجوز فعالیت مؤسسات خصوصى تعیین کرده است.
در خصوص ارتکاب جرایم موصوف توسط هر ایرانى در خارج از قلمرو حاکمیت ایران، شمولیت مقررات این قانون خواهد بود. (ماده 7).
از سویى دیگر بر اساس ماده 8 تمامى اشیا، اسباب و وسایط نقلیه اى که عالماً و عاملاً به امور قاچاق انسان اختصاص داده شده اند، به نفع دولت ضبط خواهد شد. در بررسى اجمالى «قانون مبارزه با قاچاق انسان» به نظر مى رسد با توجه به جرایم سازمان یافته قاچاق انسان ها به داخل و خارج از کشور و تخلفات و جرایم صورت گرفته، این قانون تا حدود زیادى متناسب با زمان و نوع جرم تدبیر جدیدى بر اعمال مجازات ها در این خصوص است که محاکم را در برخورد با قاچاق انسان ها - بالاخص کودکان و زنان - به خارج از کشور بازگذاشته و نقص و سکوت قانون در زمینه برخورد با آنهایى که به چهره نظام مقدس جمهورى اسلامى ایران در خارج از کشور خدشه وارد مى سازند، برطرف کرده است.

را با هدف تقویت مبارزه جهانی علیه قاچاق زنان و دختران با اتفاق آراء تصویب کرده است. به گزارش ایونا ؛ این قطعنامه تحت عنوان «بهبود همکاری در جهت تلاش برای مقابله با قاچاق انسان‌ها» با اتفاق آراء و بدون رأی‌گیری تصویب شد. در این سند شکل جدید بردگی در عصر حاضر به عنوان یک جنایت نکوهیده و غیر قابل توجیه نسبت به اساس حقوق بشر معرفی شده است. در این قطعنامه از دولت‌ها خواسته شده است که در جهت ریشه‌کنی تقاضا برای قاچاق زنان و دختران اقدام کنند و فاکتورهایی را که باعث می‌شوند این قربانیان برای شرکت در این اقدامات ناپسند داوطلب ‌شوند، از جمله فقر، عدم توسعه، فقدان فرصت‌های مساوی، فقدان دسترسی مناسب به آموزش و نیز عدم دسترسی مساوی به فرصت‌های شغلی، کاهش دهند. به گزارش ایونا ، در این قطعنامه همچنین از کشورهای عضو خواسته شده است که عاملان اصلی قاچاق انسان را تحت پیگرد قرار دهند و با آنها مقابله کنند. این سند از سوی کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل در ماه اکتبر پذیرفته شده و در بیست دسامبر گذشته از سوی مجمع تصویب شد. این در حالیست که اخیرا کمیته دولتی اندونزی اعلام کرد که در این کشور کنترل قاچاق انسان هنوز در حد بسیار پایینی مورد توجه قرار می‌گیرد . این توجه اندک، در افزایش سالانه شمار افرادی که قربانی این اقدام می‌شوند، منعکس شده است. به علاوه به گفته مقامات این کمیته، قوانین و مقررات جنایی در رابطه با کارگران مهاجر در این کشور هنوز به قدری ضعیف است که بحران قاچاق انسان را شدت بخشیده است. به گزارش ایونا ، در تایوان نیز به رغم افزایش قاچاق انسان‌ها، اطلاعات و سطح آگاهی‌های عمومی در این زمینه بسیار اندک است. به گفته مسؤولان این کشور، بیشتر قربانیان قاچاق انسان در این کشور افرادی هستند که نیاز به یک منبع درآمد دارند و به شدت با فقر دست به گریبان هستند

نگاهی به وضعیت قاچاق زنان و دختران در جهان

برای یک لحظه از تصویر خودش در آینه و از بودنش احساس شرم و خجالت کرد ، یادش آمد که دو سال پیش با چه امید و آرزویی با وعده های رنگارنگی که مرتب آن و مرد غریبه در گوشش زمزمه کردند ، یک شب پنهانی چند تکه خرت و پرت داخل ساک سفری کوچکش گذاشت و از خانه زد بیرون ، بعد هم همراه چند دختر دیگر هم و سن و سالش قاچاقی از مرز گذشت ، چند روز اول آنچه غم غربت ، تنهایی و ترس را برایش قابل تحمل می کرد فکر پیدا کردن یک کار خوب ، بعد هم اقامت دایم و پولدار شدن بود اما...
او خیلی زود فهمید که تمام این حرفها ، وعده ای بیش نبوده و او را برای چه کاری به این کشور انتقال داده اند، حالا خیلی خوب می دانست که راهی برای بازگشت ندارد و اگر بخواهد ده بماند باید به هر کاری که از او می خواهند تن دهد ، او حالا در اوج جوانی احساس پوچی و بیهودگی می کند ، احساس یک شیء بی ارزش که باید براحتی در اختیار دیگران قرار بگیرد ... برای او اینجا آخر خط بود ...

بر اساس تعریف مجمع عمومی ملل متحد در سال 1994 قاچاق زنان شامل : حرکت دادن غیر قانونی و مخفیانه اشخاص در عرض مرزهای ملی ، عمدتا از کشورهای در حال توسعه و کشورهای دارای اقتصاد در حال گذار با هدف نهایی و داشتن زنان و دختران به وضعیت های بهره کشانه و ستمگرانه از لحاظ جنسی و اقتصادی به منظور سود به کارگیرندگان ، قاچاقچیان و سندیکاهای جنایتکار و نیز دیگر فعالیتهای مرتبط با قاچاق همچون کار خانگی اجباری ، ازدواج دروغین ، استخدام مخفیانه و فردخواندگی دروغین است .

خریدو فروش انسان ( بویژه زنان ) برای فحشا سابقه در دوران قدیم دارد که خرید و فروش مزبور جنبه ای از تجارت بردگان محسوب می شد ، پیش از جنگ جهانی دوم ، تجارت انسان ها تحت عنوان " خریدو فروش زنان سفید پوست " شناخته شده بود وان سفید پوست اروپایی ( بویژه زنان فرانسوی ) به وسیله قوادان به روسپی خانه های آمریکای جنوبی هدایت می شدند .

قاچاق زنان یک پدیده جدید نیست و خود به تنهایی در اشکال و روشهای متفاوت در تمام سنین مشاهده می شود ، در ابتدای قرن بیستم زنان بریتانیای کبیر در قاره ها قاچاق می شدند و زنان آلمانی در کشورهای عربی مورد تجارت قرار می گرفتند ، امروز علاوه بر قاچاق زنان در میان کشورهای صنعتی ثروتمند و کشورهای جهان سوم ، به مدت چند سالی است که در میان کشورهای اروپای شرقی و مرکزی نیز به وقوع می پیوندد .

یکی از معمولی ترین نوع قاچاق انسان که به دلیل سود سرشار آن مورد توجه باندهای سازمان یافته قرار گرفته قاچاق زنان و دختران برای استفاده از آنها در مکان های فساد و فحشا و وادار کردن آنها به روسپیگری و بعضا به کار گیری آنها به عنوان پیشخدمت و کلفت است .

طی سالهای اخیر فروش غیر قانونی افراد ( همانند قاچاق مواد مخدر و اسلحه ) به یک تجارت پردرآمد تبدیل شده است به طوری که اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که برخی دست اندرکاران تا 40 هزار دلار در ماه از این محل کسب درآمد می کنند بیش از 72 درصد قربانیان این تجارت ، دختران 25 ساله و کمتر از آن هستند و مشاهدات بیانگر آن است که جنایتکاران به فروش پسران خردسال نیز مبادرت می ورد .

وعده های دروغین قاچاقچیان انسان

رییس دفتر امور بانوان ناجا با اشاره به قاچاق سالانه 700 تا دو میلیون در جهان از تدوین طرح مبارزه با قاچاق زنان با همکاری دفتر امور زنان و معاونت اطلاعات ناجا خبرداده و می گوید : نیروی انتظامی به منظور بررسی و شناخت از مشکلات و چالش های مرتبط با حوزه زنان در سطح جامعه و پیشگیری از آسیب های رایج در این زمینه تعاملات و همکاری لازم با تشکل های غیر دولتی فعال در امور زنان را صورت داده است.

فردوس قماشچی همچنین با اشاره به آمار های جهانی در خصوص قاچاق زنان به عنوان یکی از آسیب های تهدید کننده امنیت این قشر از جامعه اظهار می دارد : افزایش آگاهی و دانایی عمومی زنان و خانواده های جامعه جهت پیشگیری از اغفال زنان و دختران در زمینه هایی چون کاریابی ، تحصیل و ازدواج مانع مهمی در برابر این پدیده به شمار می رود.

وی ادامه می دهد : نیروی انتظامی با انجام بررسی های لازم در زمینه قاچاق زنان ریشه ها و جوانب مختلف این پدیده را شناسایی کرده و به این نتیجه رسیده است که زنان بیشتر در مراکزی مانند آرایشگاهها و ویدیو کلوپ ها فریب می خورند و در این مراکز عده ای با دادن قول های کاذب برای کاریابی ، اخذ کارت اقامت در خارج و قبولی در دانشگاهها زنان را فریب می دهند.

استانهای مرزی و معضل قاچاق دختران ایرانی

یافته های تحقیقی که با همکاری مرکز امور مشارکت زنان و کمیته سازمان دفاع از قربانیان خشونت در سال 82 انجام شده بیانگر روند رو به افزایش قاچاق زنان و دختران استانهای مرزی به کشورهای حاشیه خلیج فارس ، امارات متحده عربی ، پاکستان و افغانستان و به طور محدود به کشورهای اروپایی و آسیایی است .

دانلود - 3100 تومان

استانهای مرزی و معضل قاچاق دختران ایرانی , بحران ها , جرایم سازمان یافته , عاملین انتقال افراد غیرمجاز , قاچاق انسان , قاچاق انسان ها به داخل و خارج از کشور
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ