معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   ضرورت توسعه منابع انسانی در سازمانها

date دسته بندی : مقالات مدیریت

این مطلب در مورد  ضرورت توسعه منابع انسانی در سازمانها و در 8 صفحه می باشد و در آن درباره اهمیت توسعه منابع انسانی در ادارات و سازمان ها  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

برنامه‌ریزی منابع انسانی و بهره‌گیری هرچه بیشتر از توانمندینیروی انسانی در سازمانها و تشکیلات اداری از جمله مباحث اساسی مدیریتی است .
درمقاله زیر که به وسیله مهندس ابراهیم گوگونانی از کارشناسان شرکت توزیع برق استاناصفهان تدوین شده در زمینه اهمیت برنامه‌ریزی منابع انسانی سخن به میان آمدهاست .
اهمیت برنامه‌ریزی منابع انسانی به وظایف برنامه‌ریزی نیروی انسانی مربوطمی‌شود و به مفاهیم و تکنیک‌هائی که برای انتخاب مورد نیاز به مردم اطلاق می‌شودامروزه بر اهمیت آن به عنوان یک نتیجه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی روزبه‌روز افزودهمی‌شود. از جمله عوامل مؤثر در افزایش اهمیت برنامه‌ریزی نیروی انسانی، نارضایتی،قدرت کارهای جدید، تغییر سبک زندگی، قوانین جدید تغییر ارزش‌ها و ... است. همچنینمدیریت برنامه‌ریزی نیروی انسانی برای همه مدیران دارای اهمیت است، زیرا انتظارندارند دارای افراد کم‌کار، جابجائی زیاد، افرادی که کارآئی ندارند و وقت تلفمی‌کنند و ... باشند. رسیدن به اهداف سازمان بستگی به توانایی کارکنان در انجاموظایف محوله و انطباق با محیط متغیر دارد. اجرای آموزش و بهسازی نیروی انسانی سببمی‌شود تا افراد بتوانند متناسب با تغییرات سازمانی و محیط، به طور مؤثرفعالیتهایشان را ادامه داده و بر کارایی خود بیافزایند. بنابراین آموزش و بهسازی،کوشش مداوم و برنامه‌ریزی شده به وسیله مدیریت برای بهبود سطوح شایستگی کارکنان وعملکرد سازمانی است .
واقعیت این است که در جهان امروز آنچه بیش از همه دارایاهمیت است، نیروی انسانی است، به‌طوری که اقتصاددانان معتقدند آنچه در نهایت خصوصیتروند توسعه اقتصادی و اجتماعی یک کشور را تعیین می‌کند، منابع انسانی آن کشور است،نه سرمایه و یا منابع مادی دیگر. این منابع انسانی هستند که سرمایه‌ها را متراکممی‌سازند، از منابع طبیعی بهره‌برداری می‌کنند، سازمان‌های اجتماعی و اقتصادی وسیاسی را به وجود می‌آورند و توسعه ملی را پیش می‌برند .

حرفه ای کردن منابع انسانی
حرفه‌ای کردنحوزه منابع انسانی باعث می شود که این حوزه جایگاه واقعی خود را درسازمان هاوبنگاهها ارتقا دهد و در واقع بین اهمیت منابع انسانی و جایگاه مدیریت انسانی بهعنوان فرآیندی که عهده‌دار تامین  نگهداری پرورش و برانگیختن کارکنان وافزایشبهره‌وری آن‌ها است تناسب و هماهنگی لازم برقرار کند .
باید گفت جایگزینی نیروهاهزینه‌زاست وآثار زیان باری برای سازمان دارد. نرخ چرخش کارکنان ما پایین است، یکارزشی است وتبلوری است. از رضایت خاطر کارکنان به ما و میزان ابتکاری که به خرج میدهند. همینطور سطح دانش و خلاقیت آن‌ها، چون صرف تعداد کارکنان مطرح نیست ،میزانانگیزه‌ای که برای ابراز خلاقیت‌ها دارند، تماما می‌تواند اندازه‌گیری شود و درارزشهای جامعه ای که از این اطلاعات استفاده می کند درج شود .
متخصصان مدیریت وسازمان‌های اداری می‌گویند یکی از معیارهای یادگیری و رشد کارکنان یادگیریاست .

خلاقیت و نوآوری در سازمان
سازمان‌هاییموفق هستند که توانایی جذب و حفظ کارکنان بسیار ماهر را داشته باشند.  به واسطه‌یسازگاری با تغییرات بازار است که یک سازمان می تواند رشد و بقای بلندمدت خود راتضمین کند. در گذشته مدیریت سازمان یک ارباب موثر داشت وآن سرمایه گذار بود اینک دوارباب دارد که دومی مشتری است .اولین بحث برای حرفه‌ای‌شدن وجود نیاز است. یعنی اگردر جامعه احساس نیاز به وجود آید سازمان‌ها احساس نکنند که دارای اهمیت اند ونقشمحوری و کلیدی دارند طبیعی است که حرفه‌ای‌شدن به خوبی تحقق نمی‌یابد، امروزه دربسیاری از سازمان‌ها واحدهایی به نام مدیریت منابع انسانی وجود دارند که کار جذبونگهداری نیروها را انجام می دهند بخشی هم تحت عنوان توسعه منابع انسانی توسعهمنابع انسانی در این سازمان‌ها وجود دارند که بیشتر بخش پرورش و بالندگی و رشد وآموزش و خلاقیتهای نیروی انسانی را دنبال می کند .

اهمیت نیروی انسانی
هر کس اندکی با علوماستراتژیک آشنا باشد، درمی‌یابد که نیروی انسانی از تمام عوامل و منابع و ابزاردیگر، ارزشمندتر و جایگاه آن بالاتر است. یعنی یک متخصص در اقتصاد یا متخصص درنانوتکنولوژی یا یک متخصص کامپیوتر, آنچنان منافعی را می‌تواند ایجاد کند که قابلمحاسبه نیست .
باید گفت مدیریت منابع انسانی، امروزه تخصص ویژه‌ای است  برایرضایت کارکنان و تامین هدفهای سازمانی است. امروزه نقش مدیران منابع انسانی به کلیبا گذشته متفاوت شده‌ است و روز به روز نیز بر نقش و اهمیت آن در سازمان افزودهمی‌شود. در عصر حاضر، مدیران رده بالای سازمان به این نتیجه رسیده‌اند که بدون یکمدیر منابع انسانی موثر و کارآمد، امکان رسیدن به هدفهای سازمانی مشکل است. علاوهبر این، تحقیقات موجود نمایانگر این واقعیت است که رابطه‌ای بسیار قوی بین انجاموظایف و مسوولیتهای اجتماعی یک سازمان، از یک طرف و عملکرد واحد مدیریت منابعانسانی آن، از طرف دیگر، وجود دارد .

دانلود - 800 تومان

اجتماعی , اقتصادی و سیاسی , برنامه , برنامه , منابع انسانی در سازمانها
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ