معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   صفاریان

date دسته بندی : مقالات تاریخ و فرهنگ ایران

این مطلب در مورد  صفاریان  و در 4 صفحه می باشد و در آن درباره  سلسله و حکومت صفاریان  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

ق / 861 - 902 م »

از اواسط قرن سوم هجری،دولت نیرومندعباسیانرو به زوال نهاده شوکت و عظمت پیشین را از دست داد. خلفای آن سلسله در اثر طغیانهاو شورشهای پی در پی و اغتشاشهای مداومی که در اطراف و اکناف قلمروی ایشان بروز کردهبود، با دشواریهای زیادی دست به گریبان بودند .

همچنین امرا و بزرگان درسراسر متصرفاتعباسیان - چه در افریقا و چه در آسیا - لوای استقلال برافراشته از فرمانبرداری حکومت مرکزیسرباز زدند .

در اوج هرج و مرج دستگاه عباسی،یعقوب بن لیث بن معدل بن حاتم بن ماهان صفاری در سیستاناز جمله کسانی بود که از اطاعت محض عباسیان سر باز زد و به گونه ایادعای استقلال طلبی کرد .

بنیانگذار صفاریان ، یعقوب لیث صفاری

نهضت یعقوب لیث در سیستان، ازقیام
عیاران و مطوعه
شهر بر ضد خوارج که عمالطاهریانبعد از سالها درگیری از عهده دفعآنها بر نیامده بودند آغاز شد . خوارجسیستان کهدر آن ایام به اتحادیه‏ای از دزدان و راهزنان تبدیل شده بود،

به تدریج تمامسیستان و قسمتی از اطراف خراسان را دچار نا امنی کرده و جولانگاه تاخت و تاز بیامان خویش ساخته بودند، و چون حاکم سیستان، که از دست نشاندگان طاهریان بود از عهدهدفع آشوب آنها بر نمی‏آمد، عیاران شهری، طبقات جوانان و جوانمردان محلی، به عنوانمطوعه و غازیان، به دفع خوارج همت گماشتند .
یعقوب و برادرانش - عمرو و علیکه بعدها در عیاریها و شبگردیهای شهر با او شریک و رفیق شدند، از فرزندان لیث رویگرو از اهالی قریه‏ای به نامقرنینبودند .
یعقوب که به زودی در نقشرهبر جنگجویان ضد خوارج و ضد طاهری ظاهر شد، توانست به تدریج آشوبهای محلی را سرکوبو امنیت سیستان را تأمین نماید «حوالی 248 ق / 862 م»، و چندی بعد دولت تازه‏ای رادر سیستان بنیان گذارد .


دانلود - 400 تومان

حکومت صفاریان , زندگی مردم در زمان صفاریان , سلسله صفاریان , صفاریان
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ