معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   سیستم های پشتیبانی تصمیم

date دسته بندی : مقالات مدیریت

این مطلب در مورد  سیستم های پشتیبانی تصمیم   و در 4 صفحه می باشد و در آن درباره  ویژگی ها سیستم های پشتیبانی تصمیم   توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

همانگونه که گفته شد سیستم های اطلاعات مدیریت اشکالاتی دارد که سیستم های پشتیبانی تصمیم برای رفع آنها بوجود آمده است. سیستم اطلاعات مدیریت به منظورتدارک پشتیبانی شخصی برای هر مدیرنمی باشد. این ضعف سیستم اطلاعات مدیریت، اقداماتی راباعث شد که منتهی به مفهوم سیستم پشتیبانی تصمیم گشت. سیستم پشتیبانی تصمیم به عنوان یک سیستم متکی بر رایانه به منظور استفاده توسط یک مدیر خاص یاگروهی ازمدیران درهرسطح سازمانی برای اتخاذ تصمیم درفرآیند حل یک مساله نیمه ساختاری، تعریف می شود.

سیستم پشتیبانی تصمیم درمقابل سیستم اطلاعات مدیریت:

1-فرد را حمایت می‌کند

2-حمایت مستقیم ایجاد می کند

3-تمام مراحل حل مساله راحمایت می‌نماید

4-مسائل نیمه ساختاری راحمایت می کند

5-برپشتیبانی تصمیم تاکید دارد.

مفهوم سیستم پشتیبانی تصمیم ،شکستهای اولیه سیستم اطلاعات مدیریت راتجربه نکرد. به احتمال قوی دلیل اصلی آن، دامنه محدودترسیستم پشتیبانی تصمیم است. برخورد ملایم تر سیستم پشتیبانی تصمیم، شانس موفقیت خود را حداکثر می کند.

سیستم پشتیبانی از تصمیم گیری مدیران رده بالای سازمان را در امر تصمیم گیری و هدایت سیستم یاری می کند. DSS قادر است بر موانع و محدودیتهای فاصله ای غلبه نماید. کلمات و مفاهیم را بشکل الکترونیکی نشر و انتقال دهد، کلیه اطلاعات مورد نیاز گروها را بسرعت و به سهولت در اختیار آنها قرار دهد و بهره وری افراد و گروهها را به میزان قابل توجهی در امر تصمیم گیری افزایش دهد.

به طور خلاصه می توان سیستمهای حمایت ازتصمیم(DSS )را این گونه تعریف کرد:

این سیستمها،منابع انسانی (اگاهیهای فردی) را با قابلیتهای کامپیوتری ترکیب میکنند تا باعث ارتقاء کیفیت تصمیم گیریها مخصوصا در مورد مسائل نیمه ساخت یافته شوند.

مزایای DSS :

1- کیفیت بالاتر تصمیم گیری 2- بهبود ارتباطات 3-کاهش هزینه 4- افزایش بهره روی 5- صرفه جوئی در زمان 6- بهبود رضایت مشتری وکارمند

انواع DSS:
امروزه دو نوع اصلی از DSS وجود دارد مدل گرا (MODEL DRIVEN) و داده گرا (DATA DRIVEN).

انهایی که در اواخر دهه70 و اوایل دهه80 وجود داشتند مدل گرا بودند که این نوع DSS ،سیستم های مستقل از سیستم اطلاعاتی اصلی سازمان می باشند و از تعدادی مدل برای تجزیه و تحلیل استفاده می کند اما نوع دوم DSS که داده گرا می باشندنوعی از سیستم DSS هستند که تصمیم گیری را با استفاده از تجزیه و تحلیل حجم وسیع اطلاعات پشتیبانی می کند این سیستم ها حجم بزرگی از داده ها که در سیستم اصلی یافت می شود را تحلیل می کنند .

برخی خصوصیات  DSS :

1- DSS ، تصمیم گیران سازمان را با کنار هم آوردن قضاوت انسانی و اطلاعات کامپیوتری شده در حل مسائل ساخت یافته و نیمه ساخت یافته یاری می‌کند، که اینگونه مسائل قابل حل با سیستمهای کامپیوتری دیگر و یا ابزارها و متدهای استاندارد نیستند .

2- پشتیبانی برای سطوح مختلف مدیریتی از سطوح استراتژیک گرفته تا مدیران عملیاتی فراهم می‌شود .3-  پشتیبانی هم برای تصمیم گیری انفرادی و هم تصمیم گیری گروهی وجود دارد .

دانلود - 400 تومان

سیستم اطلاعات مدیریت , سیستم پشتیبانی تصمیم , مفهوم سیستم پشتیبانی , پشتیبانی تصمیم
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ