معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   سوره غافر

date دسته بندی : مقالات معارف و دینی

این مطلب در مورد  سوره غافر و در 5 صفحه می باشد و در آن درباره  محتوای و نزول و آیات سوره غافر  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

این سوره هشتاد و پنج آیه دارد و مکی است. نام این سوره ”غافر“ از آیه سوم گرفتهشده است که خداوند را غافر الذنب، بخشنده گناهان معرفی می‏کند. نام دیگر این سوره،مؤمن است، به جهت شخصی که در دستگاه فرعون بود و ایمان خود را کتمان می‏کرد تابتواند به موسی کمک کند. ماجرای این فرد که به ”مؤمن آل‏ فرعون“ معروف گشته در آیات 28 به بعد این سوره آمده است .

محتوای این سوره علاوه بر داستان موسی، نوح و عادو ثمود، معارف توحید و معاد و حکمت الهی است و حدود بیست آیه درباره‏ مؤمن آل‏فرعوناست که در جای دیگر قرآن نیامده است . در قرآن هفت سوره‏ پی‌در‌پی با آیه‏ ”حمآغاز می‏شود که این سوره، اولین آنهاست و بقیه عبارتند از: فصّلت، شوری‏، زخرف،دخان، جاثیه و احقاف که گاهی حوامیم گفته می‏شوند . در روایات، خواندن سوره‏هایحوامیم در نماز شب سفارش شده و از پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله نقل شده کهحوامیم مغز قرآن است .

در حدیث می‏خوانیم: حوامیم، تاج قرآن و گل‏های خوشبوی آناست و خداوند قاری این سوره‏ها و همسایگان و بستگان و دوستان او را مورد‌لطف قرارمی‏دهد و عرش و کرسی برای او استغفار می‏کنند .

سوره غافر چهلمین سوره قرآن و در نزول، شصتمین سوره است. از آن رو به غافر نامبردار است که این واژه در آن ذکر شده است. عناوین دیگر سوره عبارتست از: مؤمن (به سبب ذکر داستان مؤمن آل فرعون در آن) طول و حم اولی (زیرا اولین سوره از هفت سوره ای است که با حم آغاز شده و به حوامیم معروفند) .

این سوره 85 آیه، 1199 واژه و 4780 حرف دارد. در مکه نازل شده ولی بعضی، آیات 56 و 57 را استثناء کرده اند.

روح جاری در پیکره این سوره، پیکار میان حق و باطل، ایمان و کفر، دعوت و تکذیب آن و مسأله بلند پروازیها و تکبر و استبداد نا به حق در زمین و نتیجه آن، یعنی: ابتلا به کیفر الهی، است. این سوره صولت ستمکاران و طاغوتی ها را با ذکر عذابی که امتهای گذشته به علت تکذیب حق بدان مبتلا گشتند، درهم می شکند. آنگاه با ارائه بخشهایی از داستان موسی با فرعون، هامان و قارون، موضع طغیانگران را در برابر دعوت حق به تصویر می کشد. در این سوره، سخن از مردی مؤمن از خاندان فرعون است که ایمانش را پنهان داشته و در دفاع از موسی، ادله و براهین حق را بر فرعون عرضه می کند و آنان را از عذاب قیامت برحذر می دارد.

پس از آن که خداوند از خوار کردن کافران و یاری نمودن انبیاء و مؤمنان در دنیا و آخرت سخن می گوید، رسولش را به صبر بر آزارهای قوم امر می فرماید. سپس نشانه هایی که در جهان هستی بر وحدانیت و قدرت خدا دلالت دارد، ذکر می کند و سوره را با عبرت گیری از شکست و عذاب ظالمان و بیان این که ایمان پس از مرگ سودی ندارد به پایان می برد.

 امام حسین علیه السلام و تفسیر آیه 51 سوره غافر

«انا لننصر رسلنا و الذین آمنوا فی الحیاه الدنیا و یوم یقوم الاشهاد

«ماالبته پیامبران خود و اهل ایمان را هم در دنیا (بر دشمنانشان ظفر و) نصرت می‌دهیم وهم روز قیامت که گواهان (به شهادت) برخیزند

امام باقر علیه‌السلام اینآیه را تلاوت نمود :

ما البته پیامبران خود و اهل ایمان را هم در دنیا یاریمی‌دهیم و هم روز قیامت که گواهان (به شهادت) برخیزند .

دانلود - 500 تومان

داستان موسی , معارف توحید و معاد و حکمت الهی , نوح و عاد و ثمود
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ