معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   رابطه ریاضیات با قرآن

date دسته بندی : مقالات معارف و دینی , مقالات ریاضی

این مطلب در مورد  رابطه ریاضیات با قرآن  و در 40 صفحه می باشد و در آن درباره ریاضیات و ریالران و رابطه بین این دو به طور مفصل   توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

مقدمه

آیا تا به حال با خود اندیشده ایم که ریاضایات در کجای زندگی ما جا دارد ؟ و به بیان بهتر کدام قسمت از زندگی وجود دارد که ریاضیات آن را توجیه نکند ؟!

اکثر دانش آموزان  ریاضیات را درسی سخت ، خشک و خسته کننده ای می پندارند و ساعت های ریاضی برای آنان عذاب آور است ، چرا ؟ اگر دقیق به اطراف خود نگاه کنیم می بینیم که امروزه ریاضیات به همه جا گسترده شده است ، دامنه ریاضیات به تمام علوم بشری کشیده شده است . به علومی چون مهندسی ژنتیک ، شیمی ، فیزیک و ...

آری ریاضییات پایه علوم است و از علوم پایه .

ریاضیات در ادبیات هم گسترده است . از علوم روزمره زندگی ماست ولی متاسفانه مهجور مانده است و عموماً ریاضیات را علم انتزاعی و مجرد محض می دانند . در صورتی که ریاضیات اینگونه نیست . اگر ما آن را خوب بخوانیم و مطالعه کنیم ، ایمان می آوریم که نزدیکترین علم به خداست . مانند خداوند ، قوانین ریاضیات نیز تزلزل ناپذیر است .

به نظر شما قصه زندگی انسان نیست ؟ مبدا صفر است ، یعنی لحظه تولد آن وقت این انسان رشد می کند و سالهای عمرش را یعنی بردارهای یکه را روی محور ( زندگی ) طی می کند ، اگر به سوی خیر و خوبی و حقیقت حرکت کرد ، به خدا می رسد ، آسمانی می شود و تعالی می یابد و می شود ( ∞+ )  .

و گاهی در گرداب های زندگی غر ق می شود و از حقیقت دور می شود نزول می کند ، تابعی نزولی را طی می کند و می شود (∞- ) .

و یا جهت حرکت بالعکس را در نظر بگیریم . مرگ ، بازگشت از (∞+ ) یا (∞- ) است به صفر بازگشت به آغاز ، رفتن به قهقرا ، آغاز بی انجام و انجام بی آغاز .

این همان داستان زندگی خود ماست ، مانند تصاعدهای حسابی ، اگر قدر نسبت (+) باشد یعنی ( 0 < d  ) تصاعد حسابی سعودی است . مثل ما ، اگر نیت خیر داشته باشیم و حرکت کنیم به سوی خوبی ، بالا می رویم و صعود می کنیم و بالعکس با قدر نسبت (-) ( 0> d ) و انجام کارهای ناشایست ، تصاعدی نزولی را طی می کنیم . به قوانین مجموعه ها دقت کنید .

Aυ (1)  و A∩ (1)  ( قوانین خود توانی ) : هر انسانی هر چه باشد واحد است ، یک نفر است بالشخصه بدون خدا تنها است اما :

 Aυ (2)  ( مجموعه جهانی یا مرجع ) ( V:universal set  ) اگر با  اصل و مبدأ خود ، با مرجع هستی یکی شد و اتحاد بست ، جزیی از او می شود ، طوری که از وجود خودش چیزی نمی ماند می شود پانتئون یعنی تمام خدا .

« و ان کنتم فی ریب مما نزَُّلنا علی عبدِنا فاتو بسورهٍ من مثله وادعو شهداءکم من دون الله اِن کنتم صادقین فان لم تفعلوا و لن تفعلوا فاتَّقو ناراَ التی و قودها الناس و الحجاره اُعدت للکافرین »

 (  آیه 23 و 24 سوره بقره )

آیه تحدی :

اگر بر آنچه که بر بنده ام نازل کرده ام شبه ای دارید پس سوره ای مثل آن بیاوید که هرگز نمی توانید .

قرآن کلام ماوراء انسانی و الهی است . قرآن معجزه جاویدان خاتم المرسلین است . قرآن کتابی غیر قابل تحریف است . انّا نحنُ نزَّلنا ذکرُ انّا له لحافظون . خداوند به رسولش در این آیه شریفه اطمینان می دهد .

و به قول مولوی :

مصطفی را وعده داد الطاف حق  گر بمیری تو ، نمیرد این سَبَق

من کتاب و معجزت را حافظم  بیش و کم کن را ز قرآن ، مانعم

من تو را اندر دو عالم رافعم  طاعنان را از حدیثت دافعم

کس نتواند بیش و کم کردن در او  تو ، بِه از من حافظی مجو

چگونه ؟ با چه میکانیسمی ، مثلا هر کس خواست قرآن را تحریف کند خداوند آن را سیاه خواهد کرد . یا اینکه با شمشیر غیبی دستش را قطع خواهد کرد ؟ نه ! بلکه بدین ترتیب که طوری قرآن تنظیم شده است که اصلا امکان تحریف وجود ندارد . از قدرت بشر خارج است که حتی آیه ای مثل قرآن بیاورد خداوند در قرآن تحدی کرده و علناً مبارزه طلبیده و گفته غیر از خود کل انس و جن و فرشته ها را به یاری بطلبید . نمی توانید حتی آیه ای مثل آن بیاورید ، چرا ؟ مگر قرآن چیست ؟ جز عده ای احکام و دستورات دینی و اخلاقی و اجتماعی و اقتصادی و جهادی و دفاعی و داستان انبیاء پیشین ؟ آیا آوردن آیه ای شبیه آیات قرآن این قدر سخت است ؟ به چه دلیل ؟ می توان نتیجه گرفت که در آیات قرآن نظم و انظباطی نهفته است که دستبرد به آن را غیر ممکن می سازد ، یعنی دارای کدهایی است که ورود حتی یک کلمه به آن این نظم را به هم می ریزد و غیر اصل بودن آن را مشخص می کند ، رموز و قررادادهایی در آن قاهر است که حذف و اضافه کردن کلمه ای آن را متلاشی می کند ولو می رود . و بر پایه ی یک علمی استوار است که این علم یک علم لایتغیر و ثابت در طول دورانها می باشد .

قرآن هم اکنون نیز مخالفان را به آوردن سوره ای مانند سوره های خود دعوت می کند . کتابی که در طول 23 سال و به طور تدریجی نازل شده ولی هرگز انسجام و وحدت درورنی خود را از دست نداده باید برپایه منطق و علمی لایتغیر و ثابتی استوار باشد .

و باید موجودی آن را بگوید که واقف بر کلیه علوم و قادر بر سازگار نمودن و تطبیق دادن آیات آن علم باشد . اگر قرآن بر اساس علوم تجربی از قبیل زیست شناسی ، شیمی ، فیزیک ، زمین شناسی و ... باشد چه اتفاقی می افتد ؟

اگر قرآن مثلا بر پایه ی علم زیست شناسی بود در طول زمان تردید به وجود می آمد . مثلا برای یک بیماری امروز دارویی مناسب باشد احتمال دارد پس از  یک قرن آن دارو حذف و دارویی غیر از آن موثر باشد . یا مثلا نپتون بیش از سه دهه است که دهمین سیاره منظومه شمسی است بعد از سه دهه کشف شده که نپتون سیاره نیست بلکه ستاره است . و مثلا ...

تنها علمی که هرگز با پیشرفت علم معادلات آن به هم نمی ریزد علم ریاضی می باشد و به عبارتی راستگوترین علم ، عم ریاضی است و قرآن با کدهای ریاضی تسبیح وار گردآوری شده و ورود یا خروج یک کلمه نظم آن تسبیح را به هم می ریزد .

در اینجا نظر برآن است تا گزارشی در باب رابطه ریاضیات و معرفت دینی از نظر متفکران ارائه شود .

بررسی ارتباط چند آیه قرآن با هم دیگرو کشف رابطه ریاضی آنها – مخرج مشترک آنها :

و ان کنتم فی ریب مما نزَُّلنا علی عبدِنا فاتو بسورهٍ من مثله وادعو شهداءکم من دون الله اِن کنتم صادقین ( ایه 23 )  فان لم تفعلوا و لن تفعلوا فاتَّقو ناراَ التی و قودها الناس و الحجاره اُعدت للکافرین (  آیه  24)  آیه 23 و 24 سوره بقره و ایه 25 تا 31 سوره المدثر

ان هذا اّل قولٌ المبشر (25) سَا صُلیه سَقَرَ (26) و ما اردنک ما سَقَرَ (27) لا تبقی و لا تذَرَ(28) لوّ احه للسیر (29) علیها تِسعهَ عشر (30) و ما جعلنا اصحاب النار الا ملیکه و ما جعلنا عدَّتهم الا فتنه للذین کفرو الیَسقینَ الذین اوتو الکتاب و یزدادَ الذین آمنوا ایماناً و لا یرتابَ الذین اوتو الکتاب و المومنون و لیقول الذین فی قلوبهم مرضَ و الکافرون ماذا اراد الله بهذا مثلاً کذالِک یُضلُّ الله من یشاءُ و مهدی من یشاءُ و ما یعلم جنودَ رابّک الا هو و ما هی الا ذکری للبشر (31)

ترجمه :

این آیات گفتار بشری بیش نیست ( 25) ما این منکر و مکذب قرآن را به کیفر کفر و آتش دوزخ در افکنیم (26) و تو چگونه توانی یافت که سختی عذاب دوزخ تا چه حد است (27) شراره آن دوزخ از دوزخیان هیچ باقی نگذارد و همه را بسوزاند و محو گرداند (28) و آن آتش در آدمیان رو نماید (29) در آن آتش 19 تن موکلند (30) و ما خازنان دوزخ را غیر فرشتگان عذاب قرار ندادیم و عدد آنها را جز برای فتنه و مهنت کفار 19  نگرداندیم و تا آنکه اهل کتاب هم یقین کنند ( که ذکر این عدد مطابق تورات و انجیل است ) البته به وحی خداست ( و ایمان آرند ) و آن بر یقین مومنان هم بیافزاید و دیگر در دل اهل کتاب و مومنان به اسلام هیچ شک و ریبی نماند و تا آناکه دلهاشان مریض است و کافران نیز به طعنه نگویند خدا از این مثل چه منظور داشت ، بلی چنین قرار داد تا هر که را خواهد به ضلالت بگذارد و هر که را خواهد هدایت نماید و هیچ کس از عده بی حد لشکرهای پروردگار غیر او آگاه نیست و این ( ایات ذکر دوزخ ) جز برای پند و موعظه بشر نخواهد بود .

خلاصه

مفهوم آیه ( 23) سوره بقره : 1- تحدی قرآن  2- عدم امکان موفقیت کفار

مفهوم آیه (24) سوره بقره : 1- آماده سازی جهنم سخت جهت افرادی که قرآن را سخن خدا نمی دانند .

مفهوم آیه (25) سوره المدثر:  1- تحدی قرآن و اعلام اینکه قرآن کلام غیر خدا نیست .

مفهوم آیه (26 – 27- 28-29 ) سوره المدثر : 1- آماده سازی جهنم سخت جهت آنهایی که کافر الهی بودن قرآن هستند .

مفهوم آیه (30) سوره المدثر : نگهبانان دوزخ 19 تن می باشند .

مفهوم آیه (31) سوره المدثر : عدد 19 مطابق تورات و انجیل و اعتقاد اهل کتاب و مومنان به اسلام می باشد . و تصادفی و همینطوری ذکر نشده .

نتیجه :

عدد نوزوده (19) مخرج مشترک پارفهای قرآن و قابل شناسایی در سرتاسر قرآن می باشد در سال 1974 میلادی شخصی بنام رشاد خلیفه مصری و شهروند آمریکا ادعایی مبنی بر کشف یک رابطه ریاضی در تعداد سوره ها و آیه های کتاب قرآن کرد . وی ادعا نمود که در سال 1968 با استفاده از رایانه ارتباط عددی ویژه ای در متن قرآن یافته است که با عدد 19 مذکورد در سوره المدثر سوره 74 قرآن ارتباط دارد .

اینک می پردازیم به بحث در مورد کد 19 و کشف این عدد در پاره ای از پارفهای قرآن :

1- اولین آیه ی قرآن که سوره های قرآن نیز با آن آغاز می شود « بسم الله الرحمن الرحیم » است که از 19 حرف تشکیل شده است .

2- قرآن دارای 114 سوره است که این عدد بر 19 بخش پذیر است . × 19 

3- بسم الله الرحمن الرحیم 114 مرتبه تکرار شده است و وجود غیبت مرموز آن در سوره 9 ( توبه ) و دو بار تکرار آن در سوره 27 ( نمل ) که این عدد نیز بر 19 بخش پذیر است .

4- در غیبت بسم الله الرحمن الرحیم در سوره 9 تا 2 بار تکرار آن در سوره 27 دقیقاً نوزده سوره فاصله است .

5- اولین سوره نازل شده ( سوره 96 ) دارای 19 آیه است و این سوره دارای 304 حرف است که این عدد بر 19 بخش پذیر است . 19 ×   .

6- جمله بسم الله الرحمن الرحیم 19 حرف است و در آیه 30 سوره 74 ( المدثر ) آمده است که نگهبابنان جهنم 19 فرشته است و در سوره بقره ایه 23 و 24 فرموده هر کس انکارکند که قرآن کلام خداست و کافر باشد خداوند او را وارد جهنمی می کند که به قول سوره المدثر 19 فرشته نگهبان آن هستند . ما می دانیم که عدد 19 عدد اول است ، عدد اول عددی است فقط بر خودش و بر یک قابل قسمت می باشد . وجود عدد اولی مثل 19 با اسن تکرارا که مواردی از آن ذکر گردید و موارد متعددی نیز که بعداً ارائه خواهد شد نشان دهنده اعجاز قرآن بر پایه ی ریاضی بودن این کتاب الهی است .

معجزه ریاضی قرآن

در گذشته، یکی از این افراد پیگیری های زیادی در این مورد انجام داد و به موفقیت های زیادی "در این مورد" رسید.

در سالهای اخیرآقای کورش جم ‌نشان که در زمان حاضر در تهران زندگی میکند با یک ماشین حساب کوچک به نتیجه‌ای رسید  .که شما میتوانید آن را امتحان کنید. او شماره هر سوره را با تعداد آیات آن بصورت زیر جمع کرد:


جمع


تعداد آیه


شماره سوره

زوج

8

=

7

+

1

زوج

288

=

286

+

2

فرد

203

=

200

+

3

زوج

180

=

176

+

4

فرد

125

=

120

+

5

...

...


...


...

...

...


...


...

زوج

118

=

5

+

113

زوج

120

=

6

+

114

جمع زوج ها

جمع فردها


جمع آیه ها


جمع سوره ها

6236

6555


6236


6555

قابل توجه است که تعداد زوج‌ها 57 عدد و فردها نیز به همان تعداد یعنی 57 عدد میباشد که این خود به تنهائی یک معجزه است.

اما معجزه دیگر اینست که اگر حاصل جمع‌های زوج را با هم جمع کنیم 6236 بدست می ‌آید که مساوی است با تعداد کل آیه‌های قرآن.

و معجزه دیگر اینکه اگر حاصل جمع‌های فرد را با هم جمع کنیم 6555 بدست میاید که مساوی است با جمع کل شماره سوره‌های قرآن.

و معجزه دیگر اینکه اگر رقم‌های 6555 را با رقم‌های 6236 جمع کنیم، عدد 38 بدست میآید که خود ضریب 19 دارد:

  2 X = (6+2+3+6) + (5+5+5+6)

همانطور که تعداد سوره‌های قرآن ضریب 19 دارد:  6  X  19  =  114

آقای عبدالله اریک متوجه شدند که

در چهار کلمه "بسم" و "الله" و "الرحمن" و ”الرحیم“ 18 رابطه ریاضی وجود دارد.

و یک رابطه دیگر را آقای مهندس جواد رحمانی بدست آورده اند که روی هم  19  رابطه میشود.

که با محاسبه ارزشهای عددی حروف الفبای عربی (که در قدیم به آن ابجد میگفتند) به آن رسید.

حروف ابجد 28 حرف عربی را نشان میدهد که بترتیب از یک تا هزار بترتیب زیر شماره گذاری شده:

ارزشهای عددی حروف ابجد

ا = 1

ک = 20 

ق = 100

ب = 2

ل =  30

ر = 200

ج = 3

م = 40

ش = 300

د = 4

ن = 50

ت = 400

ه = 5

س = 60

ث = 500

و = 6

ع = 70

خ = 600

ز = 7

ف = 80

ذ = 700

ح = 8

ص = 90

ض = 800

ط = 9


ظ = 900

ی = 10


غ =1000

لازم به تذکر است که این ارزشهای عددی حروف الفبای عربی

مانند ارزشهای عددی حروف لاتین قرن‌هاست که مورد استفاده بوده است.

19 حرف بسم الله الرحمن الرحیم و ارزشهای ابجدی مربوطه:

شماره حرف

عربی

ارزش ابجدی

بسم

1

ب

2


2

س

60


3

م

40


4

ا

1

الله

5

ل

30


6

ل

30


7

ه

5


8

ا

1

الرحمن

9

ل

30


10

ر

200


11

ح

8


12

م

40


13

ن

50


14

ا

1

الرحیم

15

ل

30


16

ر

200


17

ح

8


18

ی

10


19

م

40


 

معجزه ریاضی « بسم الله الرحمن الرحیم »

چهار کلمه و 19 حرف ( بسم الله الرحمن الرحیم ) چنان با یکدیگر، بنابر یک سیستم ریاضی متشکل گردیده است

که با دانش و احساس بشری غیر قابل انجام میباشد. این سیستم قابل تعمق، بر اساس ارزشهای ابجدی این حروف بدست میاید

که اطلاعات مورد نیاز برای شرح آن بطور خلاصه در زیر نشان داده شده است.

چهار کلمه ”بسم الله الرحمن الرحیم“ شماره حروف عربی هر کلمه و ارزشهای ابجدی آنها:

شماره کلمات

تعداد حروف

ارزشهای ابجدی

جمع  ارزشها

1 ب س م

3

2/60/40

102

2 ا ل ل ه

4

1/30/30/5

66

3 ا ل رح م ن

6

1/30/200/8/40/50

329

4 ا ل ر ح ی م

6

1/30/200/8/10/40

289


 جمع  19 


جمع ارزشها 786

1- بسم الله الرحمن الرحیم 19 حرف است.

2- اگر شماره ترتیب هر کلمه را بنویسیم، بعد از هر شماره تعداد حروف آن را بنویسیم

عدد  13243646  بدست میاید که قابل قسمت به 19 است.

(شماره ترتیب هر کلمه برای تشخیص بهتر قرمز نوشته شده):

19 X   19 X   36686  = 13243646


3- اگر ترتیب کلمات را با شماره آن از آخر بنویسیم باز ضریب 19 دارد:

  X 2440127  


4- اگر بجای تعداد حروف هر کلمه جمع ارزش ابجدی آن را پس از شماره ترتیب آن بگذاریم باز قابل قسمت به 19 است:

X 5801401752331


5- اگر ارزش ابجدی هر حرف را پس از شماره ترتیب کلمه بگذاریم، باز قابل قسمت به 19 است:

1260402130305313020084050413020081040 =

19 X 66336954126595422109686863843162160


6- اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع تعداد حروف هر کلمه را با مجموع ارزش‌های ابجدی آن کلمه بگذاریم

باز ضریب 19 دارد. یعنی:

X 5817212281805

(3 + ),  (4 + ),  (6 + ),  (6 + )


اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه تعداد حروف هر کلمه را به اضافه مجموع حروف کلمات قبل از آن بگذاریم باز ضریب 19 دارد

X 69858601

(0 + ),  (3 + ),  (3 + 4 + ),  (3 + 4 + 6 + )


8- اگر پس از شماره ترتیب هر کلمه حاصل جمع ارزش ابجدی هر کلمه را باضافه مجموع ارزش‌های ابجدی قبل از آن بگذاریم

باز ضریب 19 دارد یعنی:

X 58011412367094

چون  (102 + 66 + 329 + ), (102 + 66 + ), (102 + )

میباشد.


9- اگر ارزش ابجدی هر حرف از 19 حرف (بسم الله الرحمن الرحیم) را قبل از شماره ترتیب آن حرف بگذاریم

دانلود - 4000 تومان

آیه تحدی , دامنه ریاضیات , در آیات قرآن نظم و انظباطی , ریاضی , ریاضییات پایه علوم , پیشرفت علم معادلات
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ