معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   درباره هارد دیسک

date دسته بندی : مقالات کامپیوتر

این مطلب در مورد هارد دیسک و در 7 صفحه می باشد و در آن درباره اساس هارد دیسک، ظرفیت و توان اجرایی، ذخیره اطلاعات و غیره توضیحاتی داده شده است و در ادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است:

تقریبا هر کامپیوتر رومیزی و سرور دارای یک یا چند هارد دیسک میباشد. هر پردازندهمرکزی و سوپرکامپیوتر در حالت عادی به صدها عدد از این هارد دیسک متصل است. امروزهدستگاههای زیادی را می توان یافت که تا چندی پیش از نوار (Tape) استفاده میکردندولی حال از هارد دیسک استفاده میکنند. این تعداد انبوه از هارد دیسکها یک کار را بهخوبی انجام میدهند. آنها اطلاعات دیحیتال را به یک فرم تقریباً همیشگی ذخیرهمیکنند. آنها این توانایی را به کامپیوترها می دهند تا در هنگامی که برق میروداطلاعات خود را بیاد بیاورند .

اساس هارددیسک

هارددیسکها در دهه 1950 اختراع شدند. در ابتدا آنها دیسکهای بزرگی به ضخامت 20 اینچبودند و فقط مقدار محدودی مگابایت اطلاعات میتوانستند ذخیره کنند. در ابتدا نامآنها "دیسکهای ثابت یا ماندنی " (Fixed Disks) یا وینچسترز (Winchesters) (یک اسمرمز که قبلا برای یک محصول محبوب IBM استفاده می شده.) بود. بعدا برای تشخیص هارددیسک از فلاپی دیسک نام هارد دیسک بر روی آنها گذاشته شد .هارد دیسکها یک صفحهگرد سخت (بشقاب) دارند که قادر است میدان مغناطیسی را نگه دارد، بر خلاف لایهپلاستیکی انعطاف پذیری که در فلاپیها و کاستها دیده می شود .در ساده ترین حالتیک هارد دیسک هیچ تفاوتی با یک نوار کاست ندارد. هم هارد دیسک و هم نوار کاست از یکتکنیک برای ذخیره کردن اطلاعات استفاده میکنند . این دو وسیله از مزایای عمده ذخیرهسازی مغناطیسی استفاده میکنند. میدان مغناطیسی براحتی پاک و دوباره نوشته می شود . این میدان براحتی می تواند الگوی شار مغناطیسیای که بر روی میدان ذخیره شده را بیادبیاورد .

نوار کاست در برابر هارددیسک

بیایید باهم نگاهی به بزرگترین تفاوتهای بین نوار کاستو هارد دیسک داشته باشیم :
·
ماده مغناطیسی قابل ظبط در کاست بر روی یک نوار نازکپلاستیکی روکش شده است. در یک هارد دیسک ماده مغناطیسی قابل ضبط روی یک صفحهآلومینیومی یا شیشهای با دقت بالا، لایه بندی شده است، همچنین این صفحه به خوبیصیقل داده شده تا هر گونه ناهمواری از بین بروددر نوار کاست هِدِخواندن/نوشتن (Read/Write Head) مستقیما با نوار در تماس است. در یک هارد دیسک هدخواندن/نوشتن در بالای صفحه حرکت میکند و در حقیقت هیچ وقت با صفحه تماسنمییابد .
·
در یک نوار کاست شما برای اینکه به یک نقطه خاص دسترسی داشته باشیدباید از دکمههای جلوبر (Fast-Forward) و معکوس (Reverse) استفاده کنید که این امردر یک نوار طولانی می تواند زمان زیادی صرف کند. در یک هارد دیسک شما بطور تقریبیمیتوانید فورا به هر نقطه روی سطح دیسک حرکت کنید .
·
در یک نوار کاست، نوار باسرعت 2 اینچ در ثانیه (تقریبا 5/08 cm در ثانیه) از بالای هد حرکت میکند درحالی کهدر هارد دیسک یک صفحه آن میتواند با سرعتی بالغ بر 3000 اینچ در ثانیه در زیر هدچرخش کند .
·
در یک هارد دیسک اطلاعات در دامنههای مغناطیسی بی نهایت کوچکی درمقایسه با نوار کاست ضبط میشوند. کوچک بودن این دامنهها بعلت دقت صفحه (بشقاب) وسرعت هارد دیسک می باشد .بعلت این تفاوتها یک هارد دیسک قادر است مقدار شگفتانگیزی از اطلاعات را در فضای کوچکی ذخیره کند. یک هارد دیسک همچنین میتواند درکسری از ثانیه به هرکدام از اطلاعات دسترسی داشته باشد .

ظرفیت و توان اجرایی

یک کامپیوتر رومیزی بهطور معمول یک هارد دیسک با ظرفیتی بین 20 تا 120 گیگابایت دارد که اطلاعات بصورتفایلها در آن ذخیره شده اند. در ساده ترین تعریف یک فایل به مجموعهای از بایتهاگفته میشود. در این بایتها ممکن است کدهای اسکــــِی (ASCII Codes) کاراکترهایمربوط به یک نوشته ذخیره شده باشد، یا اینکه می توانند شامل دستورات یک برنامه نرمافزاری برای اجرا شدن توسط کامپیوتر باشند، یا اینکه می توانند شامل پیکسل رنگهاییک تصویر GIF باشند، هیچ فرقی نمی کند که در این بایتها چه چیزی ذخیره شده است، بههرحال یک فایل حقیقتاً یک رشته از بایتها می باشد. هنگامی که یک برنامه در حال اجراشدن است و تقاضای یک فایل را می کند، هارد دیسک بایتهای آن را بازیابی میکند و آنهارا به CPU میفرستد .

دانلود - 700 تومان

سخت افزار , هارد دیسک , کامپیوتر
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ