معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   تربیت بدنی و استفاده های آن در آموزش و پرورش کودکان عقب مانده ذهنی

date دسته بندی : مقالات ورزشی

این مطلب در موردتربیت بدنی و استفاده های آن در آموزش و پرورش کودکان عقب مانده ذهنی و در 9 صفحه می باشد و در آن درباره تربیت بدنی و نقش که آن در تربیت و آموزش کودکان استثنایی می تواند داشته باشد  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

همه ی افراد بدون شک از علاقه ی کودکان به ورزش آگاهی دارند . نکته ی قابل توجه در این علاقه ی ورزشی ، علاقه به بازیهایی است که با توپ انجام می شود . این شیء کره ای به شدت مورد علاقه ی کودکان ، به خصوص کودکان آهسته گام است . این علاقه هیچ گاه نباید مورد بی احترامی و کم لطفی قرار گیرد.

 تربیت بدنی برای کودکان آهسته گام ، به دلایل عدیده از اهمیت بسزایی برخوردار است و فواید بسیاری برای آنها به ارمغان می آورد. تربیت بدنی استفاده های مستقیم و ابزاری متعددی برای آنها دارد.

الف) استفاده های مستقیم تربیت بدنی

1- تأثیر تربیت بدنی بر آمادگی جسمانی و حرکات تعادلی

تحقیقات نشان داده است که وجود مشکلات جسمانی یکی از بارزترین خصوصیاتی است که در کودکان آهسته گام به چشم می خورد . ویژگی های جسمانی – حرکتی ، ارتباط بسیار بالایی با قدرت شناخت دارد. هر چه فرد از بهره ی هوشی و شناخت ضعیف تری برخوردار باشد ، در بعد هماهنگی ، چالاکی و چابکی و انعطاف پذیری حرکتی با مشکل جدی تری روبرو خواهد بود.

اگر از کودک بخواهیم  دقایقی را پشت سر هم بدود ، لی لی رود یا عمل دراز-نشست را انجام دهد ،ضربان قلب او به حدی خواهد رسید که مربی را از ادامه ی کار مأیوس خواهد کرد و مسأله ی دیگر در کنا آمادگی جسمانی ، حرکات تعادلی و هماهنگی کلی است . هماهنگی کلی بدن ، هماهنگی چشم و دست ، میزانی از توان بالقوه ی جسمانی ، عضلات و ماهیچه های سالم و حفظ تعادل همه ی اندام ها از پیش نیازهای این حرکات تعادلی هستند که نقص در وجود هر یک ، از موفقیت کودک جلوگیری خواهد کرد . یک برنامه ی تخصصی تربیت بدنی به پیش نیازهای فوق و اهداف مربوطه جامه ی عمل خواهد پوشاند.

2- تأثیر تربیت بدنی بر مهارتهای حرکتی ظریف

مهارتهای حرکتی ظریف ، حیطه ی عمده ی مهارتهای حرکتی هستند که کمتر مورد توجه قرار گرفته اند و سهم آنها در برنامه های تربیت بدنی به شدت ضعیف انگاشته شده است . جالب اینجاست که بچه های آهسته گام در ان دسته از مهارتها و هماهنگی های ظریف حرکتی که متضمن بعد قابل توجهی از شناخت است ، مثل درست کردن پل با مکعبهای چوبی ، تفکیک سریع پیچ و مهره ها بر اساس رنگ ، اندازه و شکل ، مشکل بیشتری نسبت به عملکردشان در مهارتهای حرکتی و رشد از خود نشان می دهند. این کم توجهی به قدری پیشرفته است که متأسفانه بسیاری از مربیان تربیت بدنی این زحمت را به خود نمی دهند که آن را در برنامه های خود بگنجانند و این حرکات را مهارت حرکتی قلمداد کرده و کار درمانگر می دانند. درمانگر ها هم اصولا" به کودکان عقب مانده ی ذهنی بزرگتر ( 15 – 14 ساله ها ) کمتر توجه می کنند . فضای حاکم بر اتاق کاردرمانی هم کاملا" متفاوت از فضای ایجاد شده در کلاس تربیت بدنی است. تربیت بدنی همان ورزش است ، همان بهترین زنگ برنامه ی درسی دانش اموزان . تربیت بدنی علاوه بر استفاده از فنونی همچون کاردرمانی ، به خوبی از روان درمانی بهره می گیرد. تربیت بدنی به لحاظ آزادی عمل دانش آموزان بیشترین شباهت را با محیط اجتماع دارد و از این به بعد که این درس ، محتوای محتوای برنامه ای خاص خود را داراست و در چهارچوب ساختار مدرسه ای قرار دارد ، محیط آموزشگاه را در ذهن دانش آموزان متداعی می سازد. این مسآله بهره وری مربی را از فنون کنترل و تغییر رفتار تسهیل می کند.

3- تأثیر تربیت بدنی بر هماهنگی چشم و دست و چشم و پا

هماهنگی چشم و دست و چشم و پا ، زیربنای فعالیتهای پیشرفته ی ورزشی همچون والیبال ، هندبال ، فوتبال ، بسکتبال و ... می باشد. مهارت های حرکتی مورد نیاز در ورزشهای فوق باید ریز شود و برای هریک از آنها تمرینهای مکرر و مرتبی صورت گیرد. هماهنگی چشم و دست با فعالیتهایی همچون پرتاب حلقه دور میله ، پرتاب توپ به حلقه ( سبد ) ، انجام والیبال دو نفره و دریافت و پرتاب اشیای مختلف با اوزان متنوع تقویت می شود. هماهنگی چشم و پا نیز با فعالیتهایی همچون پاس تک خوب دونفره ، زدن توپ به دروازه یا به طرف اهداف متنوع دیگر و یا پنالتی زدن تقویت می شود. پر واضح است که نرمش های ابتدایی در عضلات دستها و پاها و چشم ها ، تأثیر آغازین عمده بر مهارتهای فوق خواهد داشت.

4- تعقیب تربیت بدنی برادراک دیداری

تعقیب ، تثبیت وکنترل چشمی ، دید دو چشمی ، تمیز و حافظه ی دیداری در فعالیت های ورزشی تأثیر دارد و اینجاست که متوجه می شویم کودکان عادی ما از چه نعماتی برخوردار هستند و این مراحل چقدر متوالی و مرتب در انسانهای عادی پشت سر گذاشته می شود. البته اینگونه هم نیست که همه ی کودکان اهسته گام از این نوع مشکلات رنج ببرند . این مهارت ها در همه ی افراد به یک اندازه به چشم نمی خورد و شدت و ضعف در خصوص استعدادهای حرکتی و شناختی در کودکان عقب مانده ی ذهنی به وفور به چشم می خورد.

دانلود - 900 تومان

تربیت بدنی ف کودکان استثنایی , نقش ورزش , ورزش
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ