معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   تأثیر اسلام بر هنر کنده کاری بر چوب

date دسته بندی : مقالات هنر

این مطلب در مورد     تأثیر اسلام بر هنر کنده کاری بر چوب  و در 5 صفحه می باشد و در آن درباره هنر کنده کاری و تاثیری که اسلام بر این هنر داشته  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

بیان احساس های درونی و باورهای اجتماعی در طول حیات بشری به صورتی متفاوت از شیوه های مرسوم و عادی تجلی یافته که به هنر شهرت دارد. هنر، بیان واقعیتی غیر ملموس می باشد که به زبان نمی آید و انسان سعی نمود که با ترفندهایی گوشه هایی از این واقعیت های پنهان را برای دیگران به نمایش بگذارد و چون بر پایه ی واقعیت بود در طول تاریخ پاینده و مورد احترام بوده است.

هیچ اثر ماندگار و مورد تحسینی وجود ندارد مگر آنکه درعمق خلقت آن ایمانی به خروش در آمده باشد و اشتباه بزرگی است اگر بپنداریم بناها و مجسمه های باستانی به زور تازیانه خلق شده باشند . هیچ زیبایی در آثار انسانها دیده نمی شود مگر آنکه رد پای عشقی بر آن باشد.

از این احساسات واقعی که مبنای اصلی هنر می باشد میتوان مذهب را نام برد که فرا گیرترین آنها می باشد هر چند در دید دیگران مذهبی باطل باشد.

منبت کاری، همان طوریکه تأثیر اسلام از نامش مشهود میباشد به مفهوم رویاندن میباشد و علت آن طرح های گیاهی بوده که به جای پیکره مرسوم شدند و نام (Carving o¬n Wood ) کنده کاری روی چوب را تغییر داده و مسیر این هنر، متأثر از باور های دینی تغییر نمود . تاریخ منبت کاری به تاریخ بشر بر می گردد زیرا که مقارن با استفاده ی چوب می باشد و حیات بشری جدای از آن نبوده است.

متأسفانه آثار چوبی در طول تاریخ به دو دلیل عمده یعنی قابلیت اشتعال و قابلیت فساد به وسیله ارگانیزمهای طبیعی (حشرات و قارچها ...) از بین رفته اند . منطقی میباشد بپذیریم به علت سهولت دست یابی و کار کردن ، آثار چو بی باید هزاران برابر آثار سنگی و فلزی بوده باشند ولی امروزه تعداد اندکی از آنها باقی مانده است.

آثار بدست آمده از مصر باستان و بومیها ی ایران قبل از مهاجرت آریایی ها حکایت از فعالیت 5000 ساله این هنر دارد.

● تنوع و تغییرات برتاریخ منبت کاری

غیر از باور های اجتماعی و فردی که اساس هنر بکار رفته در منبت کاری می باشد ، نیاز های اجتماعی و نوع زندگی افراد در شکل کاربرد این هنر تأثیر گذاربوده اند.

اگر خلق پیکره هایی که به عنوان سنبل خدایان ، مورد تقدیس قرار گرفته اند و اصطلاحاً به بت معروف می باشد متأثر از ایمان سازندگان آن بوده ، نصب پیکره های ترسناک بر قایق های وایکینگها که با سرقت های دریایی امرار معاش می نمودند را می توان ناشی از نوع زندگی آنها دانست.

باید به این نکته توجه نمود که کاربرد هنر کنده کاری در لوازم زندگی و مکان های عمومی بوده است که مسلماً این لوازم و این اماکن با توجه به سطح زندگی فردی و اجتماعی جوامع تغییر کرده و کار برد این هنر را دستخوش تغیییر نموده است.

این عوامل ثانویه در روح اصلی هنر منبت کاری تأثیر نداشته و شکل کاربرد آن را تغییر داده اند و اساس این هنر همانند بقیه ی هنر ها می باشد.

در دوران باستان نیز همانند امروز کمتر اتفاق می افتد که آثار مذهبی نابود گردند . شاید علت آن وجود خدایان بیشمار بود که در هر قبیله و خانواده مورد پرستش قرار میگرفت و ترس از خدایان مانع از نابودی آنها توسط اقوام فاتح میشد و چه بسا با تسخیر یک مملکت بر شمار خدایان قوم فاتح افزوده می شد! و این از عوامل قدرت و عظمت محسوب می شده است.

اما مکانهایی که فاقد ارزش مذهبی بوده اند از این امر مستثنی بوده است و اغلب با آتش سوزی از بین می رفته اند و کمتر بر فرهنگ و نوع زندگی قوم فاتح تأثیرگزار بوده اند . اما به مرور زمان این شیوه تغییر نمود و لوازم و اماکن زندگی مورد تقلید قرار می گرفته بخصوص آنکه روابط بین اقوام با زیاد شدن بینش ها و نیاز های اجتماعی کثرت می یافت و تنوع در شکل زندگی و اصلاح آنها کاربرد وسیعتر هنرهای اقوام مختلف را در سطح جهانی امکان پذیر می ساخت.

دانلود - 500 تومان

اسلام و کنده کاری , تاثیر اسلام بر کنده کاری , کنده کاری , کنده کاری در اسلام
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ