معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   بلقیس

date دسته بندی : مقالات متفرقه

این مطلب در مورد   بلقیس  و در  13    صفحه می باشد و در آن درباره بلقیس و سرنوشت زندگی آن  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

بلقیس دختر هدهاد بن شرحبیل و ملکه سرزمین سبا بود. او زنی یمانی و از اهالی مآرب بود که پس از پدرش بر مآرب حکومت می‌کرد .
یکی از حاکمان منطقه برای تسخیر مآرب حمله کرد، اما موفق نشد و با کشته شدن او، بلقیس تمام یمن را تحت سیطره خود گرفت و سبا را پایتخت خود قرار داد . حضرت سلیمان علیه السلام، توسط هدهدی از وجود او و مردمانش آگاه شد و طی نامه‌ای از او دعوت کرد تا خود و مردمان سرزمین سبا که خورشیدپرست بودند، به خداوند یگانه ایمان بیاورند و نزد او بروند .
بلقیس نزد حضرت سلیمان رفت و حضرت سلیمان استقبال باشکوهی برای او ترتیب داد. سرانجام بلقیس به حقانیت حضرت سلیمان پی برد و ایمان آورد. مردم ممالک او نیز همه موحد و خداپرست شدند. بلقیس نیز به همسری حضرت سلیمان در آمد .

محرم بلقیس

محرم بلقیس نام معبدی است از دوران حکمرانی ملکهٔ سبابلقیس. آثار ابن معبد عظیم در نزدیکی شهر باستانی یمن مأرب باقی مانده‌است. نام محرم بلقیس برروی چند معبد بزرگ وکوچک در دوران حاکمیت سلسلهٔ پادشاهان سبا گذاشته بوده‌اند. یکی در ظفار و دیگری در صرواح و مهر، ولی بزرگ‌ترین ومشهوترین معبدها محرم بلقیس (معبد بلقیس) در شهر مأربپایتخت مملکت سبا بود.

عرش بلقیس ومعبد باشکوه آن

در نزدیکی خرابه‌های عرش بلقیس آثار وخرابه‌های یک معبد بزرگ به چشم می‌خورد، این معبد در یک کیلومتری شمال کاخ بلقیس قرار داشته بود. برخی از ملل باستانی بخدایان والهگان اعتقاد داشتند وبخیال خویش برای جلب رضای آنان، مجسمه‌ها وبناهای یادبودی بر می‌افراشتند. یکی از این الهگان آلهه آفتاب بود که قوم بلقیس (مردم سبا) آنرا آلهه (شمس) می‌گفتند. مردم مملکت سبا معبدی برای آلهه شمس ساختند ومجسمه آنرا که یک قرص کامل آفتاب بود در درون این معبد گذاشتند و آن را ستایش می‌نمودند. چونکه ملت سبا آفتاب پرست بودند ودر هنگام طلوع و غروب آنرا می‌پرستیدند. این معبد از سنگمرمرسفید و طلا ساخته بودند. آورده‌اند که‌ای معبد برق میزد وبه اندازه‌ای بزرگ وبلند وباشکوه بود که سر برابرها می‌سایید. معبد آلهه شمس یکی از بزرگ‌ترین وکاملترین معبدهایی بود که در عهد ملکهٔ بلقیس «ملکه مملکت سبا» ساخته شده بود. ویرانه‌های این معبد ومجسمه «قرص شمس» (آفتاب) که تکه تکه وخرابه‌های ستونهای دیوار معبد که به جا مانده‌است نشان می‌دهد که معبدی بسیار باشکوه بوده‌است. این آثار برجستهٔ باستانی در کشور یمن ودر 9 کیلومتری شمال شهر مأرب کنونی واقع می‌باشد.

‏سلیمان و بلقیس
کشور سبأ
قبل از آن‏که به سرگذشت سلیمان با ملکه‏سبأ «بلقیس» بپردازیم، مناسب است که نظرى سریع و گذرا به جغرافیاى کشور سبأ داشته باشیم .
سبأ منطقه‏اى است در یمن که شهر مأرب در آن قرار دارد و مسافت بین آن تا صنعاء سه‏روز راه است . این سرزمین به این دلیل به این اسم نامیده شده که محل سکونت فرزندان سبأ بن یشجُب  بن یعرب ابن قحطان بود، و به این جهت سبأ گفته شد، چون او نخستین پادشاه عرب بود که مردم را به اسارت گرفت(1) و أُسرا را وارد یمن نمود .
برخى از مورخین گفته‏اند که او شهر سبأ و «سد مأرب»(2) را بنا نهاد و هنگامى که سیل عِرَم،  سد مأرب را ویران ساخت، مردم این منطقه در سرزمین‏هاى دیگر پراکنده شده و هر دسته‏اى به سمتى رفتند،

و عرب، پراکندگى آنها را ضرب‏المثل قرار داده و گفته است: «ذَهَب القومُ اَیدى سَبأ؛(3) مردم چون قوم سبأ پراکنده شدند”
در تورات از سرزمین سبأ به «شبأ» یاد شده است. آن سامان، مرکز بازرگانى مهمّى بوده  و بازرگانان آنها با عبرانیان داد و ستد داشته‏اند و به ثروت و ذخایر طلا، مشهور(4) بوده است. نیز  در تورات داستان دیدار ملکه سبأ، بلقیس با سلیمان نقل شده است که بلقیس با کاروانى بسیار  با شکوه و با شترانى پر بار از عطریات و زر و سیم و سنگ‏هاى گرانبها و قیمتى که

براى سلیمان(ع) با خود همراه داشت، در اورشلیم، بر آن وارد حضرت شد.
حبشیان براین عقیده‏اند که خاندان مالکین، از سلاله سلیمانند  و همسر وى ملکه «شبأ» یعنى سبأ بود که او را «ماقده» مى‏خواندند.
قرآن سرگذشت دیدار ملکه سبأ را با سلیمان(ع ( عنوان کرده، بى‏آن‏که نام ملکه را بیان‏کرده  باشد، ولى مفسران گفته‏اند: نام وى بلقیس و از دختران خاندان تُبَّع بوده است .
گفتگوى سلیمان و هدهد

قبلاً یاد آور شدیم که خداوند قدرتى به سلیمان عنایت کرد که زبان پرندگان را مى‏دانست،

هدهد از جمله پرندگانى بود که سلیمان آنها را تربیت کرده و با آنها به زبان خاص خودشان سخن مى‏گفت .
روزى سلیمان از وضعیت هدهد جویا شد، ولى او را نیافت و گفت: چرا هدهد را میان پرندگان نمى‏بینم؟  آیا هم اکنون که از او جویا شدم، ناپیداست یا قبلاً که من در جریان نبودم غایب گشته است؟

دانلود - 1300 تومان

بلقیس , تاریخ , راز و رموز زندگی بلقیس , زن , زندگی بلقیس
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ