معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   برنامه ریزی درسی در دوران ابتدایی

date دسته بندی : مقالات تربیتی و آموزش و پرورش

این مطلب در مورد برنامه ریزی درسی در دوران ابتدایی و در 7 صفحه می باشد و در آن در مورد اینکه برنامه ریزی تحصیلی در دوران ابتدایی باید چگونه شکل بگیرد و انجام شود توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

برای این که کودک به عنوان یک انسان به جایگاه شایسته و والای خویش در نظام خلقت دست یابد، پدر و مادر و مربیان برای بروز و به فعلیت رساندن استعدادها و تواناییهای فطری کودک باید برنامه ریزی های لازم را در تمام دوران زندگی کودک از جنینی تا دوران نوجوانی را داشته باشند تا بتوانیم یک برنامه ریزی آموزشی درست و مفیدی در دوران ابتدایی داشته باشیم.لازم به ذکر است که این برنامه ریزی جنبة فردی ندارد بلکه یک مجموعه یا یک کشور را در بر می گیرد.
  دورة ابتدایی و اهمیت آن
هر که در خـــردیش ادب نکنند در بزرگی فلاح از او بـرخاست
چوب تر را چنان که خواهی پیچ نشود خشک جز به آتش راست
یکی از دوره های مهم هر نظام آموزشی در جهان دورة ابتدایی است. دوره ای که در رشد و تربیت و تکوین شخصیت کودکان تأثیر بسزائی دارد.این دوره را دورة تأدیب - خلاقیت بروز استعدادهای عمومی و کودکی سوم گفته اند.
در ایران، هم اکنون گروه سنّی تا 5 ساله در این دوره تحصیل می کنند. این سطح از آموزش به نام های « تعلیمات ابتدایی » « تعلیمات اجباری » ، « آموزش همگانی » و « مرحلة اول آموزش عمومی » خوانده شده است. از سال 1345 تا کنون ، مدت این دوره پنج سال تعیین شده است. هم اکنون کودکانی که شش سال تمام دارند، بر طبق ضوابطی به دورة ابتدایی وارد می شوند.
هدف های آموزش و پرورش در دورة ابتدایی
به لحاظ اهمیت این دوره صاحبنظران اهداف متعددی برای آموزش و پرورش در این دوره ذکر کرده اند. شناخت این اهداف نه تنها برای مدیران، معاونان، معلمان و مربیان مدارس ابتدایی لازم است بلکه پدران و مادران دانش آموزان دبستانی باید با این اهداف آشنا شوند و بدانند که انتظارات برآمده از تحصیل فرزندانشان در دبستان چیست؟
صاحبنظران این اهداف را در سه حیطة شناختی، عاطفی، و روانی- حرکتی تقسیم می کنند که به شرح زیر است:
1) آموزش خواندن و نوشتن، حساب کردن و استدلال کردن از کلاس اول دبستان به بعد و تقویت تدریجی این گونه مهارت ها.
2) آموزش تدریجی رموز خلقت به کودک، جلب توجه او به مبدأ هستی و آشنا ساختن با زندگی پیغمبران و ائمه معصومین و یاد دادن قرآن مجید در حد درست خوانی.
3) آموزش اطلاعات ساده، راجع به محیط طبیعی و اجتماعی پیرامون.
4) آموزش اطلاعات مقدماتی بهداشتی، ایمنی و ایجاد عادات بهداشتی.
5) آموزش هنر برای پرورش استعدادهای هنری.
6) پرورش تن و روان و حفظ سلامت جسمی و روانی و شادابی کودک.
7) آشنا ساختن دانش آموزان با آداب و رسوم اجتماعی و ارزشهای اسلامی و میهنی و علاقمند ساختن آنان به نظم،مسؤولیت پذیری، همکاری و تعاون.

O�Nw@l mso-hansi-font-family:Tahoma'> جوامع صنعتی نشان می دهد که نیروی انسانی ماهر و تعلیم یافته در تبدیل جوامع سنتی به جوامع صنعتی  تاثیر انکار ناپذیری داشته است

حال که کشور ما در سیر صنعتی شدن قرار گرفته است و قصد خودکفا شدن در این زمینه را دارد ، جهت اشتغال ، به نیروی انسانی ماهر و توانا و علاقمند و تعلیم یافته نیاز دارد . برای تامین این منظور باید :

اولاًً سطح دانش عمومی افزایش یابد بطوریکه افراد بتوانند به تجزیه و تحلیل و نتیجه گیری مسائل مختلف بپردازند .

ثانیًا به برنامه های راهنمایی و مشاوره تحصیلی و شغلی در مدارس توجه بیشتری مبذول گردد . 

از آنجا که صنعتی شدن با تغییرات سریع در کلیه جوانب زندگی و یا پیدایش ابزار و وسایل جدید توام است و وجود متخصصان  تازه را ایجاب می نماید ، به همین منظور در نظام جدید آموزش متوسطه کشور توجه به برنامه راهنمایی تحصیلی و شغلی به عنوان یک ضرورت مطرح است و با هدف ارائه اطلاعات دقیق و منظم و کمک به دانش آموزان در امر انتخاب رشته تحصیلی و شغلی ، در این راستا به دانش آموزان کمک می شود که :

1- به خود شناسی پیرامون و توانائی ها و استعداد ها و رغبت ها و محدودیت های خود بپردازد

2- به شناسایی کامل از محیط پیرامون  خود بپردازند ( که بخشی از محیط پیرامون مشاغل و نیازهای شغلی جامعه می باشد )

3- رابطه منطقی بین خصوصیات فردی و شرایط محیطی برقرار کند تا به موفقیت و رضایت شغلی برسدو نهایتاً موجب بالا رفتن سطح معرفت و شعور فرد و اجتماع گردد .  

برنامه‌ریزی
برنامه‌ریزی، یعنی پیش‌بینی و پیش‌نگری و تدارک وسایل و امکانات مادی و منابع نیروی انسانی برای آینده که یکی از مهمترین اصول مدیریت تلقی می‌شود. به عبارت دیگر مدیریت دارای دو کارکرد تصمیم‌گیری و اجرای تصمیم می‌باشد .

دانلود - 700 تومان

ابتدایی , برنامه ریزی , تحصیلی , دانش آموزان , معلمان
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ