معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   بررسی موانع صادرات غیر نفتی در استان خوزستان با استفاده از تحلیل عاملی

date دسته بندی : مقالات اقتصاد

این مطلب در مورد بررسی موانع صادرات غیر نفتی در استان خوزستان با استفاده از تحلیل عاملی و در 15 صفحه می باشد و در آن درباره صادرات غیرنفتی استان خوزستان و بررسی موانع صادرات غیرنفتی با استفاده از تحلیل عاملی توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

چکیده

اجرای سیاست های وراهکارهای اقتصادی به ویژه صادرات غیر نفتی ازجمله مسایل و رویدادهای مهم بوده که اکثر اقتصاددانان برای بهبود اقتصادی جهان مطرحنموده اند. بنابراین اجرای روش های کاهش تصدی گری دولت به منظور تحقیق سیاست هایتوسعه ای و ترویج بخش خصوصی در امرصادرات غیرنفتی، نیاز به فعال سازی بخشهای مختلفاقتصادی دارد. انجام فعالیتهای گسترده در این زمینه در کشور ایران به ویژه در استانخوزستان نیاز به گسترش رقابت سالم، کاهش هزینه های تولید و عوامل دیگری می باشد . دراکثرکشورهای پیشرفته تعامل نسبتا فشرده ای بین گسترش بخش خصوصی با توسعه صادراتغیر نفتی وجود دارد. بمنظور توسعه و گسترش راهکارهای توسعه صادرات غیر نفتی نیاز بهاجرای سیاست های اقتصادی موفق و بررسی دقیق و علمی تمامی جنبه های تئوریک و ارزیابیعملکرد بنگاه های اقتصادی موثر در توسعه صادرات و برخورد با چالش های اقتصادی میباشد .

این پژوهش با توجه به شرایط حساس اقتصادی استان خوزستان و لزوماجرای سیاست های توسعه صادرات غیر نفتی در این استان با توجه به در نظر گرفتنبازارهای مصرف خارجی، شیوه نوین تجاری(تجارت الکترونیک)، کیفیت کالای صادراتی،وضعیت صنعت بسته بندی کالا ، موانع داخلی نظیر مشکلات حمل و نقل کالا ونیز عواملدیگر انجام وسعی شده میزان تاثیر گذاری هر بخش بر شاخص های اقتصادی کشور و بسط وتوسعه آن بمنظور بهبود عملکرد صادرات غیر نفتی استان خوزستان بررسی شود .

مقدمه

با توجه به تحولات عظیم اقتصادی و گسترش صادرات، جایگاه ویژهصادرات غیرنفتی در تصمیم گیریها و مشارکت فعالانه آن در افزایش تولید ملی و نهایتادرآمد سرانه محسوستر می شود. به دلیل وجود عوامل درونی و بیرونی موثر هنوز صادراتاستان خوزستان نتوانسته اند جایگاه واقعی خود را پیدا نماید. بنابر این شناخت دلایلموفقیت های سایر کشورها درامرصادرات و استفاده از تجربیات آنها برای رفع موانع رشدو توسعه بازرگانی خارجی کشور یک ضرورت است .

در اکثر کشورهای پیشرفته به ویژه کشورهای صنعتی فعالیتهای وسیعیدر این زمینه صورت گرفته وبه راهکارهای علمی وعملی مثبت دست یافته اند. در این خصوصشناخت فرصتهای بازرگانی و تجاری کشورهای همسایه بویژه کشورهای حوزه خلیج فارس میتواند کمک شایانی در این امور بنماید و نیزبا اطلاع رسانی دقیق وبه موقع می توانتهدید های منطقه ای از قبیل تحریم رابه فرصتهای تجاری مطلوب تبدیل نمود. فراهمآوردن شرایط حضور فعال ودائمی در امر صادرات غیرنفتی درکشورهای همسایه نظیر حوزهخلیج فارس نیازمند معرفی مزیت ها، فرصتهای اقتصادی و بازرگانی موجود در آن کشورهاوسعی درحل مشکلات صادرکنندگان کالا وخدمات می باشد. تصویب قوانین جهت ساده تر وروان تر کردن امر صادرات می تواند نقش بسیار مفیدی داشته باشد .

همچنین اهمیت و تاثیراتاق های بازرگانی مشترک بر روند فعالیتهایاقتصادی تجاری و توسعه بخش خصوصی به منظور افزایش میزان صادرات کالاها وخدمات برکسیپوشیده نیست و امید است در این تحقیق با عنایت به موارد بیان شده وتدوین خط مشی هاو سیاست های اقتصادی مناسب بتوان گامی مفید درزمینه بهبود و رشد و گسترش فعالیتهایاقتصادی و بویژه صادرات غیرنفتی در استان خوزستان برداشت .

پیشینیه تحقیق

درخصوص بحث صادرات غیرنفتی اهمیت موضوع مورد تحقیق، تاکنونتحقیقات داخلی وخارجیفراوانی شده است که بطور مختصر به بعضی از آنها اشاره می شود :

الف) عارفی ، شهرام،1378،بررسی نوع، کیفیت و ارزش اقتصادیکالاهای صادراتی غیرنفتی استان آذربایجان شرقی، پایان نامه کارشناسی ارشد، دانشگاهعلوم وفنون مازندران می باشد.دراین تحقیق روند صادرات طی ده سال از سال 1368الی 1377مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته و این نتایج حاصل گردید که استان آذربایجاندررابطه باصادرات غیرنفتی با مشکلات عدم ثبات دربرنامه های صادرات، نبود امکاناتپژوهشی در این زمینه وبخش صنعت، عدم فعال بودن اداره خدمات علمی صنعتی استان، اهمیتندادن به مشکلات فرش دستبافت به عنوان مهمترین بخش اقتصاد استان از اهم موضوعات میباشد .

 

دانلود - 1500 تومان

استان خوزستان , بررسی , تحلیل عاملی , صادرات , غیرنفتی , موانع
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ