معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   بحران مالی اروپا و آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران

date دسته بندی : مقالات اقتصاد

این مطلب در مورد بحران مالی اروپا و آمریکا و تاثیر آن بر اقتصاد ایران و در 7 صفحه می باشد و در آن درباره بحران های مالی اروپا و آمریکا بحث کرده و تاثیری که این بحرانها می توانند بر اقتصاد ایران داشته باشند  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

با توجه باینکه اقتصاد ایران از سهم تولید ناخالص جهان که بالغ بر 54هزار میلیارد دلار می باشد ، در حدود نیم درصد و معادل 280 میلیارد دلاردر سال 2007 را دارا می باشد،می توان با قاطعیت گفت که اقتصاد ایران درحاشیه ناامن اقتصاد جهانی قرار دارد،لذا کمترین تاثیری بر اقتصاد جهانینداشته ، لیکن بسرعت از معادلات جهانی تاثیر پذیر بوده و بدلیل وابستگی شدید و 80 درصدی به نفت،این اقتصاد تک محصولی بسیار شکننده نیز می باشد.
نکته قابل ذکر اینکه سهم نفت درتنظیم بودجه در کشورهای ثروتمند حوزهخلیج فارس مانند قطر- کویت و امارات متحده عربی از 30 دلار در هر بشکهفراتر نرفته است ،حال آنکه طبق آخرین گزارش IMF در ماه اکتبر، سهمایران در تنظیم بودجه سال جاری از فروش نفت چنانچه از 90 دلار کاسته شود،ایران با کسر بودجه مواجه می گردد.
در بودجه سال جاری درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت با قیمت هر بشکه 55دلار محاسبه و تدوین و تنظیم گردیده بود،لیکن با توجه به افزایش جهانیقیمت نفت، عملا با محاسبه هر بشکه 80 دلار و در ردیفهایی از بودجه تا 100دلار نیز از محل درآمدهای نفتی ، هزینه شده است، و موضوع کسری بودجه54میلیارددلاری طبق هشدار رییس کل بانک مرکزی و عدم تحقق آن تا پایان سالجاری ریشه ای عمیق در اقتصاد تک محصولی و دولتی دارد و توانسته در یکماهگذشته رشد نرخ بیکاری را 07/ افزایش داده وموجب به صدا در آمدن متولیاندولتی در پرهیز جدی از فربه شدن بیشتر دولت و تسریع در واگذاری مالکیتهابه بخش خصوصی شده است.
لذا چنین بنظر می رسد با توجه به عدم ثبات در قیمت نفت ناشی از تبعاتبحران مالی جهان، بستن بودجه سال آینده با نرخهای غیر واقعی و غیر عملی نهتنها به ایجاد ثبات و آرامش در بازار پولی و مالی ما نخواهد انجامید ،بلکه راه حمایت احتمالی دولت در بحرانهای آینده را نیز مسدود و بلوکه خواهدنمود.

اقتصاد ایران همچون رایانه ای است که به شبکه جهانی اینترنت وصل نیست؛ هم از منافع گسترده و عظیم داشتن ارتباط اینترنتی بی بهره است و هم از ویروسها و بدآموزیهای آن در امان می باشد، زیرا در حال حاضر در کمترین تعامل و ارتباط با جهان به سر می برد. 
با این همه، بحران مالی گسترده ای که از آگوست 2007 بازارهای مالی جهان و اقتصاد بسیاری از کشورها را در معرض خطر جدی قرار داده و در سپتامبر 2008 تصویر کامل آن چهره نموده است و با ورشکستگی تدریجی بانکها و بنگاه های مالی خود را نمایان ساخته، سه اثر بزرگ غیرمستقیم بر اقتصاد جمهوری اسلامی ایران داشته و خواهد داشت:
 
1) بحران مالی و بویژه بحران کمبود نقدینگی، کم ارزش شدن صندوقهایی که در کالاهای اساسی و از جمله نفت سرمایه گذاری می کردند و کاهش رشد اقتصادی در عمده کشورهای پیشرفته و متعاقب آن کاهش مصرف، قیمت کالاهای اساسی و بویژه نفت را بشدت کاهش داده است. آثار کاهش قیمت بعضی از کالاهای اساسی از قبیل فولاد و مس، باعث پایین کشیده شدن شاخص بورس اوراق بهادار تهران شده، اما مهمتر از همه اینها برای اقتصاد ایران، کاهش قیمت نفت است. دولتی که قیمتهای نفت 140 دلار را تجربه کرده است و در افق، قیمتهای 200 دلار را پیش بینی می کرد، حالا باید خرج و دخل خود را با نفت بشکه ای 65 تا 70 دلار (اگر قیمتها پایین تر نرود) منطبق کند و این برای دولتی که به خرج کردن تمایل و عادت دارد، امری بسیار دشوار است.دولتی که قدر نعمت نفت بالای 100 دلار را ندانست و عمده درآمد ارزی خود را به جای آنکه به تولید محصولات و خدمات اختصاص دهد، به تورم تبدیل کرد، اکنون باید نگران کاهش قیمت نفت باشد. البته کاهش قیمت نفت و کالاهای اساسی پایین تر بدین معنا هم هست که قیمت وارداتی کشور می تواند کاهش یابد و جمهوری اسلامی در قبال از دست دادن بخشی از درآمد نفتی خود اگر به درستی تدبیر کند، می تواند از کاهش قیمت ماشین آلات و کالاهای وارداتی برخوردارشود.
 

 

دانلود - 700 تومان

آمریکا , اروپا , اقتصاد , ایران , بحران , تاثیر , مالی
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ