معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   انواع مهد کودک و شرایط احداث و چگونگی مهد کودک

date دسته بندی : مقالات عمران

این مطلب در مورد انواع مهد کودک و شرایط احداث و چگونگی مهد کودک و در 18 صفحه می باشد و در آن دربارهانواع مهدکودک و شرایط و ضوابط احداث و نحوه ساخت آن  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

جواب دادن به این سوال کمی سخت و کمی آسان است. اغلب مربیان مهدهای کودک حداقل در ایران خانم ها هستند اما سوال اینجاست که آیا مربی مهدکودک نیازمند تخصص است؟ احتمالا نام رشته دانشگاهی علوم تربیتی به گوشتان خورده است. این رشته گرایشی تحت عنوان «دبستان و پیش دبستان» دارد که فارغ التحصیلان این رشته کارشناسانی می شوند که می بایست توانایی ها و آموخته های خودشان را در مهدهای کودک اجرا کنند اما متاسفانه در کمتر مهدی دیده می شود که این کارشناسان مرتبط حضور داشته باشند.

کاری تقریبا سخت

سر و کله زدن با یک بچه خردسال آن هم از مدل لوس و بهانه گیرش کاری بسیار مشکل است. حالا تصور کنید فردی بخواهد همزمان با ده، پانزده بچه سر و کار داشته باشد. یکی گرسنه اش است، یکی مادرش را می خواهد، آن یکی بی خود و بی جهت گریه می کند و...

یک مربی مهد کودک گاهی اوقات چنین وضعیتی پیدا می کند و باید تلاش کند تا وضعیت را آرام کند و به همه بچه ها رسیدگی کند، هر چند که این مسائل برای بعضی مربیان کاملا عادی است و می گذارند تا بچه آن قدر گریه کند تا خسته شود!

تقسیم کار

در یک مهد کودک به نسبت تعداد خردسالان و تعداد مربیان کار تقسیم بندی می شود. مثلا کودکان شیرخوار رسیدگی خاص خودشان را دارند و کودکان پیش دبستان نیز آموزش های ویژه ای می طلبند و به همین دلیل مربیان باید توانمندی های ویژه ای داشته باشند. مثلا مربی پیش دبستانی ها می بایست بچه ها را آماده کند تا سال آینده بدون ترس و با علاقه وارد دبستان شوند و در طی سال به آنها آموزش های مختلفی چون شعرخوانی و نقاشی می دهد. اما یک مربی مهد برای شیرخوارها وظایف دیگری دارد که بیشتر مراقبت از آنهاست و وظیفه آموزش ندارد.

تجهیزات بسیار مهم است

در یک مهدکودک علاوه بر وجود مربیان کارآموخته داشتن تجهیزات و امکانات متفاوت و متنوع نیز بسیار مهم است، چرا که مربی مهد بدون داشتن امکانات آنقدرها که باید نمی تواند در کارش موفق باشد، مربی مهد به تنهایی باید صبور و باحوصله باشد در عین حال توانایی های متفاوت شخصی داشته باشد. مثلا ساخت وسایل سرگرمی، قصه تعریف کردن، ایجاد فضای شاد و پر از خنده و... اما وجود امکانات و تجهیزات آموزش مربی مهد را بسیار موفق تر می کند.

متاسفانه بسیاری از مهدهای ما حتی در تهران از داشتن امکانات بسیار محروم هستند و اغلب ساختمانی را با تغییر کاربری و کشیدن تعدادی نقاشی کودکانه تبدیل به مهد کرده اند. چنین محل هایی نه تنها برای بچه ها جالب نیستند بلکه اغلب خسته کننده هستند و خانواده ها از روی ناچاری فرزندانشان را به آنجا می سپارند.

یک مهد کودک مجهز با داشتن امکانات گسترده زمینه رشد و شکوفایی خلاقیت های کودکان را فراهم می کند.

از روی ناچاری

وقتی همه چیز مثل هم می شود مهدهای کودک هم می توانند خیلی جذاب و دوست داشتنی و موفق نباشند و به همین دلیل و دلایل دیگر است که اغلب مربیان مهدهای کودک نیز با دریافت حقوق ناچیزی قبول می کنند تا در آنجا کار کنند. البته ناگفته نماند در همین شهر خودمان مهدکودک هایی نیز وجود دارند که بسیار حرفه ای و متفاوت کار می کنند و آموزش های فراوانی چون موسیقی، نقاشی، زبان و... به بچه ها داده می شود. البته پول خوبی هم از خانواده ها می گیرند.

به هر تقدیر یک مربی مهد کودک می تواند با افزایش توانمندی های خودش درآمد بیشتری کسب کند و به جای کار در یک مهدکودک غیرحرفه ای سراغ فعال ترهایشان برود.

نکته آخر اینکه یک مربی کودکان می تواند به جای کار در مهد از کودکان در منازل مراقبت کند که البته این روش مسائل و مشکلات خاص خودش را نیز دارد .

مهدهای کودک خصوصی شهری: مرکزی پرورشی، آموزشی، تربیتی، و فرهنگی است که توسط  شخصی حقیقی یا حقوقی تاسیس می گردد، و مسئولیت مراقبت و رشد و پرورش کودکان در ابعاد، شناختی، اجتماعی، مذهبی، معنوی ، جسمی و روانی کودکان از بدو تولد تا مرحله پیش دبستانی مشتمل برگروه های سنی شیرخوار، نوپا و نوپاوه را عهده دار می باشد.

مهد کودک تمام وقت: مهد کودکی است که از ساعت 30/7 صبح الی 30/15 فعالیت دارد.

مهد کودک نیمه وقت: مهد کودکی است که روزانه به مدت 4 ساعت در نوبت صبح یا بعد از ظهر فعالیت دارد.

مهد کودک پاره وقت: مهد کودکی است که روزانه به کم تر از 4 ساعت در تمام ایام هفته یا فقط در روزهای معینی از هفته فعالیت دارد.

مهد کودک شبانه: مهد کودکی است که از ساعت 17 الی 8 روز بعد در تمام ایام هفته فعالیت دارد.

مهد کودک شبانه روزی: مهد کودکی است که به صورت شبانه روزی (24 ساعته) در تمام ایام هفته فعالیت دارد.

مهد کودک خودکفا: مهد کودکی است که توسط وزارتخانه ها، سازمان ها، نهاد ها، ارگان ها، و اداره دولتی جهت ارایه خدمات به کودکان بانوان شاغل در اداره های ذیربط تأسیس می گردد. نظارت بر عملکرد مهد کودک خود کفا با رعایت مفاد این دستورالعمل، از طرف سازمان بهزیستی استان و اداره رفاه سازمان یا موسسه مربوطه انجام می پذیرد و ترجیحاً نباید از کودکان به صورت آزاد ثبت نام کند.

مهد کودک گالری : مهد کودکی است که بر مبنای مندرجات ماده 78 قانون کار توسط کارفرمایان کارگاه ها، تأسیس و ضوابط اجرایی آن با مشارکت سازما بهزیستی و وزارت کار تدوین می گردد.

آدینه مهد: مهد کودکی است که در روزهای جمعه از ساعت 10 لغایت 14 فعال است و به کودکان والدین شرکت کننده در نماز جمعه خدمات ارائه می دهد.

مهد کودک خصوصی روستایی (روستا مهد): مهد کودکی است که توسط اشخاص حقیقی با همکاری شورای اسلامی و تحت نظارت سازمان بهزیستی تأسیس می گردد و مسئولیت مراقبت و رشد و پرورش کودکان روستایی در ابعاد مختلف از آغاز سال سوم تا سن پیش دبستانی را عهده دار می باشد.

مهد کودک قرآنی: مهد کودکی است که علاوه بر انجام مسئولیت مراقبت و رشد و پرورش کودکان در ابعاد مختلف، به امر آموزش قرآن و مفاهیم آن به کودکان نیز فعالیت دارد

مهد کودک سیار: مهد کودکی است که در مناطق خاص نظیر مناطق آسیب خیز و سکونت گاههای غیر رسمی (به دلیل نبودن مکان مناسب و یا ...) و یا به دلیل شرایط اضطراری به وجود آمده در یک منطقه (نظیر زلزله، سیل و سایر حوادث طبیعی و غیر طبیعی)با نظر کمیته استانی تأسیس می گردد و محدوده جغرافیایی فعالیت آن گسترده تر از مهد کودک ثابت می باشد.

مهد مساجد: مهد کودکی است که با استفاده از امکانات و فضای فیزیکی مساجد برای ارایه خدمات فرهنگی؛ آموزشی به کودکان منطقه و نمازگزاران تأسیس می گردد.

مهد کودک دولتی: مهد کودکی است که توسط سازمان بهزیستی استان برای ارایه خدمات به کودکان اقشار نیازمند وآسیب پذیر در مجتمع خدمات بهزیستی شهری یا روستایی تأسیس می گردد.

دانلود - 1800 تومان

اجرای ساختمانی مهد کودک , انواع مهدکودک , ساختمان مهدکودک , چگونگی ساخت مهدکودک
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ