معرفی مـهـرفـا
مهرفا ، یک فروشگاه محصولات دانلودی است که قادر است با سفارش هر محصول ، مشتری را به درگاه مناسب ارجاع دهد و پس از تائید از صحت پرداخت وجه بصورت خودکار محصول را در اختیار مشتری قرار دهد .
روش ارائه فایل به مشتری به صورت فورس دانلود با لینک دانلود دینامیک و مدت دار است . همچنین کد رهگیری یکتایی در اختیار مشتری قرار میگیرد تا در صورت بروز مشکل ، مشتری بتواند محصول را دوباره دریافت کند یا به مدیر تیکت بزند و پاسخ دریافت کند.
جستجو در سایت
موضوعات

   آبگرمهای سرعین

date دسته بندی : مقالات متفرقه

این مطلب در مورد  آبگرمهای سرعین  و در 17 صفحه می باشد و در آن درباره  سرعین و آبگرمهای موجود در این شهر  توضیحاتی داده شده است و درادامه مطلب قسمتی از متن آورده شده است  :

شهر سیاحتی سرعین در 25 کیلومتری اردبیل در دامنه کوه سبلان واقع شده و به علت چشمه های آب معدنی فراوان، مشهور شده است. سرعین دارای ده ها چشمه آب گرم معدنی می باشد که از کوه سبلان سرچشمه می گیرند. چشمه های آب معدنی معروفی از قبیل گاومیش گلی، بش باجیلار، مجتمع آب درمانی سبلان و... در این شهر واقع شده است.
سرعین در فرهنگ لغت فارسی به معنای سرچشمه می باشد. در ادوار گذشته از این منطقه به نام های ساری قیه، سارقین، سرائین و سرقین یاد شده است

آب و هوای دلپذیر و معتدل اولین جاذبه ای است که به نظر آنوبانینی قبل و بعد از ورود به شهر و منطقه سرعین، گردشگران از آن بهره مند می شوند و از عمده ترین دلایل روی آوردن گردشگران به این منطقه می باشد. به نظر آنوبانینی این شهر در زمینه توریسم درمانی رتبه نخست را در کشور دارا بوده و لازم است در نقاط دیگر کشور نیز با الگو برداری از این شهر توجه ویژه به مناطقی که از لحاظ محیطی دارای چشمه های آب گرم هستند صورت گیرد؛ زیرا گردشگری درمانی از مواردی است که حتی خانواده هایی با منابع مالی ضعیف تر نیز مایل به انجام آن هستند.
منافعی که آب های معدنی برای ناراحتی پوستی، دردهای مفصلی و... دارند می تواند دلیل خوبی برای مسافرت خانواده هایی باشند که مشکلاتی در این زمینه دارند. به جز آب گرم توریسم درمانی در مناطق دیگری همچون دریاچه ارومیه نیز دیده می شود که مردم از گل و لای و آب آن برای منافع درمانی استفاده می نمایند؛ به طور کلی این جنبه از گردشگری در کشور می تواند به خوبی رشد و گسترش پیدا کند و در صورت توجه کافی آینده بسیار خوبی برای آن پیش بینی می شود.
خوشبختانه بهداشتی شدن چشمه های آب گرم نیز کمک بسیار زیادی در جذب گردشگر به سرعین کرده است. بیشتر چشمه های آب معدنی منطقه اکنون به صورت استخرهای سرپوشیده و با امکانات کامل درآمده که غالبا به صورت دو سانس هم برای آقایان و هم برای خانم ها فعالیت می نمایند.
 آب چشمه ها حاوی املاح معدنی گوناگون بوده و pH آنها کمی اسیدی است. آب چشمه ها غالبا کدر و شبیه به آب هایی است که کمی گل آلود شده اند. بیشتر آب های داخل شهر در محدوده دمایی کمی بالاتر از 40 درجه سانتیگراد بوده و در بدو ورود به استخر داغ به نظر می آید. در غالب ایام سال استخرها شلوغ بوده به نحوی که در بعضی استخر های معروفتر حتی ممکن است در هر متر مربع چند نفر در حال شنا باشند.
شهر سرعین مانند سایر نقاط این منطقه دارای تابستان های خنک و دلپذبر و زمستان های سرد و پر برف است. البته سرمای هوا مانع از ورود گردشگران به این منطقه نمی شود و گرمای طبیعی آب های معدنی عاملی برای افزایش جذابیت مسافرت زمستانی به سرعین است. علاوه بر این وجود پیست اسکی الوارس سبلان عامل دیگری برای افزایش جذابیت گردشگری این شهر است.
عسل و سرشیر معروف ترین محصول و سوغاتی مناطق اطراف سبلان و به خصوص سرعین می باشد. دامنه ها و کوهپایه های حوالی سبلان به لحاظ تنوع گیاهی و ویژگی های اقلیمی، استعداد فوق العاده ای برای تولید عسل و زنبور داری دارد. بهترین نوع عسل در دامنه های پوشیده از سنبل، ریحان، پونه و گون سبلان تولید می شود و به سبب مرغوبیت شهرت  بسیاری پیدا کرده است.
 آش دوغ سرعین نیز بسیار معروف است؛ بعید است که گردشگری به این منطقه مسافرت کند و دست کم یکبار از این غذای محلی نخورده و لذت نبرد. کباب های محلی این منطقه نیز بسیار معروف و مورد علاقه گردشگران است. این شهر با داشتن هتل ها و مهمانپذیرهای متعدد؛ دارای امکانات بسیار مناسب برای اقامت میهمانان بوده و در مقایسه با سایر نقاط گردشگری کشور به نظر می آید تسهیلات توریستی بسیار مناسبی در این شهر تهیه دیده شده است. گرچه با وجود این امر در تابستان استقبال بسیار زیاد ایرانگردانی که بسیاری از آنان برای استفاده از خواص درمانی آب گرمها به سرعین سفر کرده اند ممکن است نیاز بیشتر به امکانات را نیز یاد آور شوند

«سرعین» مرکز چشمه های آبگرم در ایران است. البته استان اردبیل به دلیل ویژگی های زمین شناختی، یکی از کانون های مهم آب معدنی و آب گرم کشور است. در گوشه و کنار این استان، آب های گرم و متعدد با خواصی ویژه وجود دارد که سالیان سال مورد استفاده مردم و اهالی بومی قرارگرفته است اما افسوس من از این است که این چشمه ها و استخرها با آنکه می توانند برای این استان منابع درآمدی سرشار باشند اما گمنامی وناشناخته ماندنشان ظلم بزرگی به مردم این سرزمین است. مهمترین چشمه های معدنی در استان اردبیل در شهر «سرعین» واقع شده است. سرعین یا «سرقین» در غرب شهر اردبیل واقع است.
و فاصله آن تا اردبیل 28کیلومتر است. این شهر تا پیش از مشهور شدنش به واسطه چشمه های آب گرم و معدنی، روستایی کوچک بود. اما بعدها به دلیل وجود آبهای گرم فراوان مورد توجه مسافران و بیماران قرار گرفت. در حال حاضر سالانه صدها هزار نفر به این شهر می روند. احداث هتلها، مسافرخانه ها، فروشگاهها، ایجاد مؤسسات دولتی و احداث راه جدید و آسفالته اردبیل به سرعین به رونق این شهر جهانگردی افزوده است.
آبهای گرم سرعین در ردیف آبهای «کلروبیکربناته کلسیک» گازدار وخیلی گرم است و سیلیس فراوان دارد. بررسی میزان املاح و باقی مانده خشک آنها، نشان می دهد همه این چشمه ها یک منشأ دارند و آب اصلی آنها گرم است و از ژرفای زمین می جوشند. در لایه های بالاتر زمین، مقداری کربنات کلسیم را به صورت «بیکربنات کلسیم» در خود حل می کند. استحمام در چشمه های سرعین اثرات آرام بخش دارد و دردهای عصبی، رماتیسمی و عصبی مفصلی را تسکین می دهد و چرا برای این نعمت خدادادی که می تواندمیلیونها تومان درآمد نصیب مردم این دیار کند، تبلیغ درستی نمی شود خدا می داند!
از دیگر چشمه های آب معدنی معروف دراین سرزمین می توان از چشمه های آب گرم «قره سو» نام برد. درجه حرارت این چشمه 41درجه است و PH آن 6 و هدایت الکتریکی آن برای 20درجه حرارت 1450 است و آبدهی آن در حدود 1 ‎/ 5 لیتر در ثانیه است. آب این چشمه برای درمان دردهای رماتیسمی و عصبی فوق العاده است. از دیگر چشمه های معروف این دیار چشمه «بیله دره» است. چشمه آب معدنی بیله دره سرد است و در سه کیلومتری شمال سرعین در دره ای زیبا قرار دارد و آب آن از نقاط مختلف زمین می جوشد. آب این چشمه از دسته آبهای «بیکربناته کلسیک سرد» با PHاسیدی و رسوبات خشک اندک است. آب این چشمه شبیه به چشمه «کاشا ـ اویان Cochat - Evian » در فرانسه است و خواص درمانی آن عبارتند از درمان بیماریهای کلیه، دستگاه تغذیه ای و کبد، بافتها و مجاری ادراری. در واقع مصرف داخلی این نوع آبها باعث افزایش ادرار و دفع مواد گوناگون از راه دستگاه ادراری می شود. پایین بودن میزان املاح موجود در آب، باعث قدرت دفع بیشتر مواد زائد بدن می شود. از طرف دیگر جذب این آبها در دستگاه گوارش زیاد است و حرکات دودی روده ها را کم می کند. مصرف کم این نوع آب صفراآور است و در دوره درمان باعث کاهش «بیلی روبین» Bilirubine و دیگر املاح صفراوی خون می شود. همچنین اینگونه آبها باعث تورم آرام بافت ها می شود و اثر داخلی آن موجب تعویض آب درون سلولی و درنتیجه دفع مواد سمی است. مصرف این آبها را به بیمارانی که از بیماریهای سنگهای مجاری ادرار، افزایش مواد ازته، نقرس، دردمفاصل، حالات تشنجی، چاقی و تورم کبد، رنج می برند توصیه می کنند. استان اردبیل با داشتن بیش از 20چشمه معروف آب معدنی می تواند بیشتر از امروز جذب توریست و درآمد کند فقط با کمی مدیریت مدبرانه.

مجتمع آبدرمانیسبلان
مجتمع آبدرمانی سبلان یکی از کم نظیرترین آبدرمانی ها در خاورمیانه و آسیا می باشد.این مجتمع با زیر بنای 7200 متر مربع در زمینی به وسعت 2 هکتار در سال 1374 به بهره برداری رسید. این مجتمع در دو طبقه احداث شده است که طبقه اول که درب ورودی آن از سمت جنوبی است ،مختص آقایان و طبقه دوم نیز مختص بانوان است .امکانات قسمت آقایان: استخر سر پوشیده به ابعاد 18×18 با عمق 130 سانتی متر و ظرفیت 200 نفر، 65 وان انفرادی با کاشیکاریهای زیبا ، 14 واحد آبگرم تحت فشار (جکوزی) ، سونای خشک دو واحد و سونای بخار یک واحد با امکانات جانبی دیگر مانند دوش ،حوضچه کلر ،دوشهای انفرادی 43 واحد ، سالن پزشکی (فیزیوتراپی) مجهز به دستگاههای مرتبط ، سالن انتظار با ظرفیت 400 نفر با امکاناتی نظیر تلویزیون ،صندلی ،غرفه لوازم بهداشتی و خوراکی، سالن نماز خانه با ظرفیت 300 نفر ، قسمت مدیریت و اتاقهای اداری ،سالن رستوران و کافی شاپ ، رختکن و کفشداری قفل دار با ظرفیت 400 نفر ، اتاق ویژه با امکانات خاص جهت استفاده مهمانان و توریستهای خارجی با پرسنل مجرب و آشنا به زبانهای خارجی .

دانلود - 1700 تومان

آبگرم های شهر سرعین , دامنه سبلان , سرعین
پیگیری فایل های خریداری شده
ایمیل شما :
کد پیگیری : 
صفحات جداگانه
لینک ها

ما همیشه تلاش می کنیم ، خدمات و متمایزی به مشتریان خود ارائه کنیم لذا شما میتوانید نظرات ، انتقادات و پیشنهادات خود را برای ما ارسال کنند . منتظر شنیدن نظرات شما هستیم  ارسال نظرات و پیشنهادات

تحلیل آمار سایت و وبلاگ